Polonus: nowy kurs przez Lwów

Narodowy przewoźnik autokarowy Polonus powiększa flotę i uruchamia nowe połączenie na Ukrainę.

W maju 2018 roku przewoźnik wprowadził na swoje trasy siedem nowych autokarów marki Scania. Do dyspozycji pasażerów zostało oddanych pięć trzyosiowych pojazdów Scania Touring o długości 13,7 metra, posiadających 57 miejsc siedzących. Dodatkowo przewoźnik dołączył do swojego taboru dwa dwuosiowe autokary Scania Touring z 49 miejscami na pokładzie. Tym samym Polonus rozbudował tabor do 45 dalekobieżnych pojazdów. Koszt inwestycji wynosi 8 mln zł.

„Rok 2018 jest przełomowym rokiem dla firmy, którą zarządzam. Nowoczesne pojazdy zasilą naszą sieć dalekobieżnych połączeń Polonus Partner, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podróżować w sezonie wakacyjnym w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Dzięki tej inwestycji flota Polonusa zwiększyła się do 154 autokarów, obsługujących linie dalekobieżne i lokalne, z czego 20 pojazdów zakupiliśmy również w tym roku” – podkreśla Maciej Acedański, prezes zarządu Polonusa.

Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6. Pojazdy są klimatyzowane i wyposażono je w toalety, barki, wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele, gniazdka 230V czy sprzęt audio-video. Pasażerowie mogą też korzystać podczas podróży z bezpłatnego internetu bezprzewodowego oraz usługi geolokalizacji.

Jednocześnie w ramach nowego, letniego rozkładu jazdy Polonus uruchomił nowe połączenie do Ukrainy. Trasa wiodąca z Warszawy do Iwano-Frankowska przez Lwów, prowadzić będzie przez największe polskie i ukraińskie miasta, takie jak: Lublin, Hrebenne / Budomierz, Rawa Ruska / Hruszów i Rogatin. Dzięki nowemu połączeniu Polonus oferuje pasażerom już sześć kursów dziennie z Warszawy i Lublina do Lwowa.

Polonus wprowadził również kolejne udogodnienia dla pasażerów korzystających z zakupu biletów za pośrednictwem serwisu www.pkspolonus.pl. Poza bezpłatną usługą zmiany terminu podróży czy samodzielnej rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru w przypadku biletów kupowanych on-line z przystanków początkowych, Polonus przystąpił do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny. W serwisach zakupowych pkspolonus.pl oraz DworzecOnline.pl, u kierowców Polonusa, jak też w tradycyjnych kasach biletowych honorowane będą zniżki w wysokości 20%, przysługujące podróżnym posiadającym Kartę Dużej Rodziny.