Polonus integruje polskich przewoźników

AG

Powstała z inicjatywy przewoźnika autobusowego Polonusa, koalicja to osiem firm autobusowych, które dysponują flotą 290 autokarów obsługujących 53 linie krajowe i docierających do ponad 250 miast.

W koalicję Polonus Partner, powołaną na rzecz integracji i rozwoju krajowego transportu pasażerskiego, włączyli się regionalni liderzy: Polonus z woj. mazowieckiego, Żak Express z woj. podlaskiego, PKS Elbląg z woj. warmińsko-mazurskiego, Contbus i GardenExpress z woj. lubelskiego oraz NEOBUS, AlbatrosBUS z woj. Podkarpackiego, oraz PKS Szczecin. Inicjatywa została objęta patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Maciej Acedański, prezes zarządu Polonus, powiedział: „Integrujemy polski rynek przewozów pasażerskich pod marką Polonus Partner. To najlepszy czas. By zjednoczyć krajowe firmy przewozowe pod jedna marką. Jest to odpowiedź na oczekiwania polskich pasażerów. Zbudowaliśmy koalicję partnerską, która ma na celu zachęcenie klientów do korzystania ze sprawdzonych usług krajowych przewoźników. To wspólna i atrakcyjna oferta z różnych regionów, uwzględniająca 250 miast, 50 linii i 130 jednolicie oznakowanych pojazdów. Zachęcamy pasażerów najwyższym standardem podróżowania, możliwością rezerwacji podróży łączonych, programem lojalnościowym, atrakcyjnymi cenami, promocjami oraz zniżkami dla dzieci i studentów. Rozpoczynamy współpracę atrakcyjną promocją z 10 000 biletami -50 proc. na wszystkie przejazdy do końca czerwca. Serdecznie zapraszamy na stronę PolonusPartner.pl, gdzie już teraz można rezerwować podróże.”

Polscy doświadczeni przewoźnicy połączyli siły i stworzyli najszerszą siatkę połączeń autokarowych w kraju. Oferta zawiera 53 krajowe linie, tworzące optymalne połączenia między 250 miejscowościami w Polsce. Kursy będą obsługiwane przez 290 nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych pojazdów, posiadających wspólne oznaczenie Polonus Partner. Cała oferta jest dostępna na platformie www.PolonusPartner.pl, a dodatkowo każdy partner będzie miał na swojej stronie ofertę pozostałych przewoźników, wraz z różnymi kombinacjami podróży łączonych.

Łukasz Smółka, szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury, dodał: „Ministerstwo Infrastruktury czuwając nad rozwojem krajowego, drogowego rynku transportu pasażerskiego wspiera i angażuje się w wartościowe, znaczące dla Polaków projekty, które mogą nie tylko przyczynić się do rozwoju rynku, wzmocnić potencjał polskich przewoźników, czyli lokalnych przedsiębiorców, ale jednocześnie ułatwić Polakom podróżowanie po kraju. Z ogromnym zadowoleniem obserwujemy jak narodowy przewoźnik autokarowy Polonus, będący w 100 proc. spółką Skarbu Państwa, dzięki sprawnemu zarządzaniu oraz podejmowaniu odważnych inicjatyw, wychodzi na mocną pozycję lidera branży. Polonus jest aktualnie najmocniejszą państwową spółką transportu drogowego. Jest to niewątpliwie najlepszy czas w ponad 70-letniej historii firmy. Nowe biało-czerwone barwy, dumny i silny orzeł, wysoka jakość usług oraz atrakcyjna oferta z szeroką siatką połączeń, współpraca partnerska i wspieranie innych polskich firm sprawia, że Polonus stał się nadzieją polskiego transportu publicznego, na którym spoczywa ogromna odpowiedzialność. Jako marka konsolidująca rynek jest przyszłością polskiego transportu publicznego. Wierzę, że inicjatywa Polonus Partner jest w stanie znacząco zmienić polski rynek, realizując potrzeby i oczekiwania pasażerów oraz może przynieść wymierne efekty przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju całej branży. I dokładnie z tych powodów jako Ministerstwo Infrastruktury postanowiliśmy udzielić patronatu tej niezwykle istotnej inicjatywie.”

Piotr Pogonowski, dyrektor Polonusa, powiedział: „Celem inicjatywy jest komercjalizacja rynku autokarowego i zdobycie przewagi konkurencyjnej. Autokary będą oznaczone wspólnym logo Polonus Partner, zachowają jednak własne oznaczenia firmowe.”

Z perspektywy pasażera program Polonus Partner, realizowany pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #ŁączymyPolskę, zakłada przede wszystkim udostępnienie największej sieci połączeń krajowych przez ściśle współpracujących ze sobą regionalnych przewoźników.

W efekcie oferta Polonus Partner zapewnia wspólną organizację i sprzedaż biletów, a co za tym idzie realizację i obsługę kursów łączonych, rezerwowanych w ramach jednej transakcji i jednej opłaty. Korzyścią dla pasażera będzie nie tylko większa wygoda i oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Jednocześnie, zakup wszystkich biletów dostępnych na stronie www.PolonusPartner.pl oraz w serwisach internetowych poszczególnych partnerów – gdzie również będzie znajdowała się oferta pozostałych przewoźników – objęty zostanie wspólnym programem lojalnościowym, w którym uczestnicy będą otrzymywać zwrot 5 proc. wartości każdej transakcji, by móc później wymieniać zebrane punkty na zniżki lub bezpłatne podróże po kraju.

Równolegle ze startem programu Polonus Partner rusza pierwsza promocja dla pasażerów. Dostępnych jest aż 10 000 biletów z oferty Polonus Partner na podróże między 12 a 30 czerwca 2018 o 50 proc. taniej. Sprzedaż promocyjnych biletów potrwa od 12 do 15 czerwca 2018. Oferta dostępna jest dla wszystkich kursów, w tym dla podróży łączonych. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba biletów jest jak zawsze ograniczona.

Jak podkreślił Piotr Pogonowski, dyrektor Polonusa: „Polonus Partner” zapewnia wspólny standard. Oznacza to komfortową podróż bezpiecznymi, nowoczesnymi autokarami – których znakiem rozpoznawczym będzie logo Polonus Partner i hasło Łączymy Polskę – wyposażonymi w:
o WiFi oraz gniazda zasilania 230V lub USB 5V
o Klimatyzację i ogrzewanie
o Toaletę na kursach trwających ponad 3h
o Regulowane oparcia foteli i pasy bezpieczeństwa
o Przyciemniane szyby oraz indywidualne nawiewy i oświetlenie
o Zapowiedzi głosowe

Pasażerowie w ramach sieci otrzymują najwyższy i jednolity standard podróży:
• Wybór numerowanego miejsca w autokarze na wybranych kursach, z przystanków początkowych na liniach dłuższych niż 150 km
• Bezpłatną opcję zmiany daty wyjazdu w ramach zamiany na podróż w tej samej relacji
• Możliwość kupna biletu za gotówkę lub kartą u kierowcy, elektroniczną odprawę pasażerów
• Geolokalizację autokaru na mapie internetowej dzięki sygnałowi z aplikacji kierowcy
• Bezpłatny przewóz dwóch sztuk bagażu o pojemności do 150 litrów i wadze do 25 kg
• Możliwość przewozu małych zwierząt
• Atrakcyjne ceny biletów z częstymi promocjami
• Możliwość zakupu biletu z minimum 60-dniowym okresem przedsprzedaży

Jednocześnie, na kursach Polonus Partner honorowane będą stałe zniżki: 50 proc. dla dzieci w wieku
0-13 lat, zniżka w wysokości 20 proc. dla uczniów w wieku 13-19 lat, studentów do 26 roku życia oraz
dla emerytów.

Partnerzy, którzy przystąpili do koalicji Polonus Partner otrzymują następujące korzyści:
• Dostęp do szerokiej sieci sprzedaży
• Wykorzystanie efektu skali
• Partnerska forma współpracy
• Wzajemna pomoc i współpraca w sytuacjach awaryjnych
• Wykorzystanie nowych technologii
• Wsparcie i promowanie polskich firm przewozowych