Pole golfowe nad urwiskiem Morza Czarnego

fot. AG

Ośrodek BlackSeaRama Golf & Villas w Bułgarii położony jest zaledwie pięć kilometrów do Bałcziku i dwadzieścia minut jazdy samochodem od Albeny a trzy kwadranse od lotniska w Warnie. Golfiści mają do dyspozycji 18 dołkowe pole oraz widoki na położone dwieście metrów niżej wody Morza Czarnego.

Oczywiście najważniejszym w tym ośrodku jest pole golfowe – jedno z sześciu w Bułgarii. Powstało w 2009 roku, jako pierwsze pole projektu Gary Player nad Morzem Czarnym. W tym samym roku roku zostało wyróżnione jako najlepsze nowe pole golfowe na świecie.

fot. AG

Goście mogą korzystać z jednego z 20 pokoi w budynku głównym lub miejsc w bungalowach oraz wolnostojących willach-apartamentach (cały apartament kosztuje 200 euro za dobę). Wszystkie są przestronne, komfortowe położone blisko zarówno pola, jak i restauracji. Ta ostatnia serwuje zdrowe potrawy, a owoce i warzywa pochodzą w własnej produkcji. Własne są również wina produkowane z gron rosnących w winnicach otaczających pole golfowe. Do dyspozycji gości jest również centrum spa, siłownia i baseny (wewnętrzny i zewnętrzne).

fot. AG

BlackSeaRama to miejsce nie tylko dla miłośników golfa. Idealnie wypoczną tutaj ci, którzy szukają ciszy i spokoju. Golfiści podczas gry nie krzyczą, samochody tu nie jeżdżą. Można leniuchować, napawać oczy widokiem na morze, na Przylądek Kaliakra. Można też wybrać się na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy lub pojechać do Bałcziku do Ogrodu Botanicznego.

http://www.blacksearama.com/

fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG

Mauzoleum Warneńczyka – ostatniego krzyżowca Europy