Pojedynek na Forum: jak post-industrialne miasta walczą o turystów?

Jak mniej popularne do niedawna turystycznie miasta post-industrialne wykorzystały swoją szansę na drugie życie? O tym, ile znaczy promocja turystyczna Łodzi i Linzu rozmawiać będą podczas pojedynku ekspertów na VI Forum Promocji Turystycznej: Sebastian Frankenberger z Tourism Board Linz oraz Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Linz w Austrii, miasto przemysłowe, słabo do niedawna kojarzone z wypoczynkiem, omijane przez turystów. Jak zmieniło się podejście włodarzy miasta do turystyki, czym postanowili przyciągnąć gości i jak udaje się promować miasto, które nie może konkurować z innymi pod względem liczby imponujących zabytków, opowie Sebastian Frankenberger z Tourism Board Linz.

Z kolei o fenomenie popularności wśród turystów Łodzi, o tym, jak „miasto włókniarek”, bez dostępu do morza i dużej rzeki, stało się popularnym celem nie tylko turystów indywidualnych, ale i biznesowych, opowie Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

„Pojedynek” obu ekspertów będzie jednym z punktów programu trzeciej sesji podczas VI Forum Promocji Turystycznej, już 23 października w Warszawie. Zarejestruj się!