Pod koniec lata ruszą rejsy wycieczkowe z Hajfy

Z Hajfy znowu będą wypływać wycieczkowce
Wycieczkowiec przy nabrzeżu w Hajfie/fot. archiwum GoIsrael

Port w Hajfie przygotowuje się do ponownego uruchomienia statków wycieczkowych, najpóźniej do końca lata, Port otrzymuje już nowe zamówienia na lata 2021-2022, licząc się z tym, że ich szczyt nastąpi, gdy branża wznowi pełną działalność.

Ten rok zapowiadał się na rekordowy dla rejsów dokujących w północnym porcie, jednak kryzys związany z pandemią przerwał wszystkie plany.
Mano Maritime i Kosher Luxury Travel to pierwsze izraelskie firmy turystyczne, których statki wycieczkowe mają wypłynąć w morze, co jest wstępnie przewidywane za ok. miesiąc.

Nowoczesny terminal pasażerski w Hajfie może obsłużyć 600 tys. pasażerów rocznie. Do portu zawijają dwa typy statków pasażerskich. Są to typowe statki rejsowe oraz wycieczkowce, które zatrzymują się w Hajfie na 1–2 dni. Nabrzeże terminalu pasażerskiego umożliwia jednoczesne zacumowanie trzech statków pasażerskich obok siebie. Przy nim znajduje się stacja kolejowa Hajfa Merkaz-ha-Szemona oraz dworzec autobusowy. Najwięcej rejsów wycieczkowych z Hajfy odbywa się do Grecji, Cypru i Turcji.