Pociąg Papieski wraca w kujawsko-pomorskim

archiwum Polregio

Również w tym roku Pociąg Papieski pojawił się na torach województwa kujawsko-pomorskiego. Przewozy Regionalne udostępniły ten skład mieszkańcom województwa, którzy mogli go w czwartek nie tylko zwiedzać, ale i podróżować nim na trasie Bydgoszcz – Toruń.

Jako pierwsi pociąg zwiedzili mieszkańcy Torunia. W pociągu można było obejrzeć wystawę zdjęć Adama Bujaka, który przez cały czas trwania pontyfikatu towarzyszył z obiektywem św. Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek. Po półtoragodzinnym postoju na dworcu Toruń Główny skład wyruszył w kierunku Bydgoszczy, skąd po godzinnym postoju udał się w drogę powrotną do Torunia. W tym dniu odbyła się również uroczysta sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych, powiedział: „Święty Jan Paweł II jest oficjalnym patronem regionu kujawsko-pomorskiego. Uruchamiając ten wyjątkowy pociąg aktywnie włączyliśmy się w obchody Dni Województwa Kujawsko-Pomorskiego, co dla Polregio i naszych pracowników stanowi wielki zaszczyt.”

Pociąg Papieski charakteryzuje ciepła kolorystyka, nowoczesne, klimatyzowane wnętrze oraz wygodne fotele. To wszystko sprawia, że przejazd nim jest bardzo komfortowy. Skład posiada 152 miejsca siedzące oraz 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Podczas jazdy pasażerowie mogą oglądać filmy o św. Janie Pawle II oraz wysłuchać audycji upamiętniających ten szczególny dla Polaków pontyfikat wielkiego Polaka. W 2006 roku Pociąg Papieski został pobłogosławiony przez Papieża Benedykta XVI w czasie jego wizyty w Polsce. Obecnie ten unikatowy skład obsługuje głównie połączenia okazjonalne.