PLL LOT wznawia loty do Dubaju

PLL LOT wznawia rejsy do Dubaju
Fot. Materiały prasowe

Już od 29 października 2023 roku PLL LOT wznawia rejsy z Lotniska Chopina do Dubaju. Loty do największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą realizowane 7 dni w tygodniu do 24 marca 2024 roku. 

To dobra informacja dla polskich turystów, którzy nadal bardzo chętnie wybierają Dubaj jako cel swojej podróży. To również duże ułatwienie dla biznesu. Już od października do Dubaju będzie można polecieć bezpośrednim lotem z Warszawy, lub rejsami łączonym z wielu miast w Polsce. Podróż z Lotniska Chopina potrwa nieco ponad sześć godzin.

Czemu warto wybrać się do Dubaju? Z jednej strony piękna, pokryta białym piaskiem plaża i turkusowa woda, a z drugiej – zimowe atrakcje z minusowymi temperaturami, podczas gdy na zewnątrz żar leje się z nieba. Takie rzeczy są możliwe tylko w tym mieście, Dubaj kusi luksusem, zaskakuje nowymi technologiami, imponuje nowoczesną architekturą i drapaczami chmur – a to wszystko w sercu pustyni.

To co na pewno warto zobaczyć, to najwyższy budynek świata – Burj Khalifa, który jest niezaprzeczalnym symbolem Dubaju. Widok na miasto z jednego z tarasów widokowych robi oszałamiające wrażenie. Kolejna atrakcja z listy “must see” to wizyta na jednym z tradycyjnych arabskich targów, tzw. suków. Kolory, zapachy i dźwięki tworzą niepowtarzalny klimat, który na długo zapada w pamięci. Futurystyczny deptak w Marina Dubai zaprowadzi cię do tętniącego życiem świata luksusu. Tutaj zobaczysz prawdziwą, nowoczesną metropolię, która robi wrażenie zarówno w dzień, jak i w nocy. Fani doznań kulinarnych muszą koniecznie spróbować wielbłądziego mleka, charakteryzującego się bogactwem minerałów i witamin. Warto napić się camelccino lub camellatte, czyli espresso z dodatkiem wielbłądziego mleka. Na fanów sportów zimowych czeka wspomniany już wcześniej stok, na którym można pojeździć na nartach, lub snowboardzie, albo schować się na chwilę przed prażącym słońcem.

Podróż do Dubaju to jedna z tych przygód, które warto przeżyć. Bezpośrednie połączenie z Warszawy na pokładach PLL LOT z pewnością ułatwia to zadanie.

Materiał sponsorowany