PLL LOT – rekordowe 8 mln pasażerów w tym roku

archiwum PLL LOT

Po raz pierwszy w historii Polskimi Liniami Lotniczymi LOT poleciało aż 8 pasażerów milionów w ciągu jednego roku. Do końca roku LOT planuje przewieźć 8,8 mln pasażerów.

W ciągu 11 miesiący aż 8 milionów pasażerów wybrało podróż LOT-em.

To niemal dwukrotny wzrost w stosunku do 2015r. gdy na pokładach podróżowało rocznie 4,3 mln pasażerów i jednocześnie najlepszy roczny wynik w historii przewoźnika.

W 2015 roku przewoźnik dysponował flotą 41 samolotów (w tym sześcioma Dreamlinerami) – dziś we flocie ma aż 75 samolotów (do końca roku ich liczba wzrośnie do 80), w tym 11 Dreamlinerów w wersji B787-8 i -9 oraz nowych wąskokadłubowych samolotów Boeing 737 MAX.

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u, powiedział: „W tym roku zaufało nam już 8 milionów osób, czyli dwukrotnie więcej niż jeszcze niespełna trzy lata temu, gdy ogłaszaliśmy strategię rentownego wzrostu. Wówczas niewielu wierzyło, że LOT może dwukrotnie zwiększyć skalę swojej działalności i stać się liderem regionu. To pokazuje skuteczność zarządzania, zaangażowanie pracowników i rosnącą chęć podróżowania LOT-em wśród coraz większej liczby pasażerów. Nowy rekord to dla nas symboliczna chwila – dziękujemy wszystkim, którzy z nami latają. To właśnie dla nich rozwijamy się i otwieramy nowe połączenia. Obiecujemy, że przed nami kolejne rekordy.“