PLL LOT i LOT Travel partnerami Astana EXPO 2017

materiały prasowe

Polskie Linie Lotnicze LOT i LOT Travel podpisały strategiczne porozumienie o współpracy z Astana EXPO 2017. Dzięki nowemu połączeniu do stolicy Kazachstanu, które LOT uruchomi już 8 maja, polski przewoźnik zasili ruch turystyczny i biznesowy do Astany w okresie trwania wystawy.

Z kolei LOT Travel jako pierwsze biuro podróży w Polsce stworzyło kompleksową ofertę biznesową dedykowaną uczestnikom Astana EXPO 2017.
Umowa o strategicznej współpracy między organizatorami Astana EXPO 2017 a LOT oraz LOT Travel ma na celu wspólne promowanie nowoczesnej stolicy Kazahstanu, jako atrakcyjnej destynacji turystycznej i biznesowej. W tym roku, zgodnie z przewidywaniami, międzynarodowa wystawa EXPO może przyciągnąć nawet 5 milionów uczestników z całego świata, promując największe osiągnięcia technologiczne i innowacje.

LOT, który od 8 maja będzie realizował regularne połączenia na trasie Warszawa-Astana, dzięki wygodnym przesiadkom w Warszawie, przewiezie na pokładach swoich Boeingów 737-800 NG uczestników EXPO przede wszystkim z miast Europy Zachodniej. Najwięcej odwiedzających spodziewanych jest z Zurychu, Genewy, Wiednia, Brukseli, Kopenhagi a także Frankfurtu, Monachium, Hamburga, Dusseldorfu oraz Stuttgartu, do którego bezpośrednie rejsy ruszą już od czerwca.

Polski przewoźnik będzie realizował połączenia do Astany 4 razy w tygodniu. W poniedziałki, środy, piątki i soboty. Samoloty wystartują z Warszawy o godzinie 22:50 i wylądują w Astanie o godzinie 07:45 rano. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele o godzinie 13:00 i wyląduje w Warszawie o 14:15 czasu lokalnego. Rejs potrwa niespełna 5 godzin.

Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u, powiedział: „Jesteśmy pewni, że LOT, dzięki swojej ofercie, stanie się jednym z wiodących przewoźników dowożących uczestników i odwiedzających na EXPO 2017. Cieszymy się, że organizatorzy wystawy docenili ten potencjał i wspólnie przystępujemy do jak największej promocji wystawy oraz naszych rejsów do Astany. LOT to nie tylko pierwszy przewoźnik, który połączy Astanę z Warszawą. Oferujemy rejsy do Kazachstanu z kilkudziesięciu innych miast w Europie i Ameryce Północnej.”

LOT Travel jako pierwsze biuro podróży w Polsce stworzyło dedykowaną i kompleksową ofertę podróży dla uczestników Astana EXPO 2017. Atrakcyjny pakiet w cenie od 2900 zł obejmuje bezpośredni przelot LOT-em z i do Astany, 5-cio dniowy pobyt w w hotelu, transfery, wstęp na EXPO 2017 oraz program zwiedzania najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy.

Małgorzata Opalińska, prezes LOT Travel, dodała: „Jesteśmy pierwszym biurem podróży w Polsce, które pozwala zorganizować całą podróż do Kazachstanu, od biletów lotniczych, zakwaterowania w hotelu, wstępu na EXPO, po zwiedzanie stolicy z możliwością rozszerzenia oferty np. o wycieczkę do Ałmaty. Wykupienie pakietu LOT Travel na Astana EXPO 2017 to najlepsza oferta dla wszystkich, którzy cenią swój czas i pieniądze. Zapraszamy do kontaktu z nami i naszych biur.”

Tematem tegorocznej wystawy EXPO w Astanie są Energie Odnawialne. Polska ekspozycja poświęcona będzie innowacjom. Wśród zaplanowanych wydarzeń w ramach EXPO 2017 6 września odbędzie się w Astanie Forum Gospodarcze, a 7 września – Dzień Polski.

https://www.lottravel.com/lot-oferty/astana-energia-przyszlosci-gospodarz-expo-2017,105.html