PLL LOT i LOT Travel partnerami Astana EXPO 2017

Polskie Linie Lotnicze LOT i LOT Travel podpisały strategiczne porozumienie o współpracy z Astana EXPO 2017. Dzięki nowemu połączeniu do stolicy Kazachstanu, które LOT uruchomi już 8 maja, polski przewoźnik zasili ruch turystyczny i biznesowy do Astany w okresie trwania wystawy.
Z kolei LOT Travel jako pierwsze biuro podróży w Polsce stworzyło kompleksową ofertę biznesową dedykowaną uczestnikom Astana EXPO 2017.
Umowa o strategicznej współpracy między organizatorami Astana EXPO 2017 a LOT oraz LOT Travel ma na celu wspólne promowanie nowoczesnej stolicy Kazahstanu, jako atrakcyjnej destynacji turystycznej i biznesowej. W tym roku, zgodnie z przewidywaniami, międzynarodowa wystawa EXPO może przyciągnąć nawet 5 milionów uczestników z całego świata, promując największe osiągnięcia technologiczne i innowacje.
LOT, który od 8 maja będzie realizował regularne połączenia na trasie Warszawa-Astana, dzięki wygodnym przesiadkom w Warszawie, przewiezie na pokładach swoich Boeingów 737-800 NG uczestników EXPO przede wszystkim z miast Europy Zachodniej. Najwięcej odwiedzających spodziewanych jest z Zurychu, Genewy, Wiednia, Brukseli, Kopenhagi a także Frankfurtu, Monachium, Hamburga, Dusseldorfu oraz Stuttgartu, do którego bezpośrednie rejsy ruszą już od czerwca.
Polski przewoźnik będzie realizował połączenia do Astany 4 razy w tygodniu. W poniedziałki, środy, piątki i soboty. Samoloty wystartują z Warszawy o godzinie 22:50 i wylądują w Astanie o godzinie 07:45 rano. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele o godzinie 13:00 i wyląduje w Warszawie o 14:15 czasu lokalnego. Rejs potrwa niespełna 5 godzin.
Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u, powiedział: „Jesteśmy pewni, że LOT, dzięki swojej ofercie, stanie się jednym z wiodących przewoźników dowożących uczestników i odwiedzających na EXPO 2017. Cieszymy się, że organizatorzy wystawy docenili ten potencjał i wspólnie przystępujemy do jak największej promocji wystawy oraz naszych rejsów do Astany. LOT to nie tylko pierwszy przewoźnik, który połączy Astanę z Warszawą. Oferujemy rejsy do Kazachstanu z kilkudziesięciu innych miast w Europie i Ameryce Północnej.”
LOT Travel jako pierwsze biuro podróży w Polsce stworzyło dedykowaną i kompleksową ofertę podróży dla uczestników Astana EXPO 2017. Atrakcyjny pakiet w cenie od 2900 zł obejmuje bezpośredni przelot LOT-em z i do Astany, 5-cio dniowy pobyt w w hotelu, transfery, wstęp na EXPO 2017 oraz program zwiedzania najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy.
Małgorzata Opalińska, prezes LOT Travel, dodała: „Jesteśmy pierwszym biurem podróży w Polsce, które pozwala zorganizować całą podróż do Kazachstanu, od biletów lotniczych, zakwaterowania w hotelu, wstępu na EXPO, po zwiedzanie stolicy z możliwością rozszerzenia oferty np. o wycieczkę do Ałmaty. Wykupienie pakietu LOT Travel na Astana EXPO 2017 to najlepsza oferta dla wszystkich, którzy cenią swój czas i pieniądze. Zapraszamy do kontaktu z nami i naszych biur.”
Tematem tegorocznej wystawy EXPO w Astanie są Energie Odnawialne. Polska ekspozycja poświęcona będzie innowacjom. Wśród zaplanowanych wydarzeń w ramach EXPO 2017 6 września odbędzie się w Astanie Forum Gospodarcze, a 7 września – Dzień Polski.
https://www.lottravel.com/lot-oferty/astana-energia-przyszlosci-gospodarz-expo-2017,105.html
POWIĄZANE WPISY
5 maja 2026
Itaka i Allegro łączą siły. Na rynek wchodzi marka Allegro Wakacje
Allegro i Itaka ogłosiły start wspólnego projektu Allegro Wakacje. Serwis jest już…
0 Komentarzy1 Minuty
4 maja 2026
Biura podróży: średnie ceny wycieczek na lato 2026 nieznacznie spadły, ale pozostają wyższe niż przed rokiem
W ubiegłym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 3 i 9 sierpnia 2026 spadła…
0 Komentarzy2 Minuty
30 kwietnia 2026
Travelist: wcześniejsze rezerwacje na lato 2026 utrzymują przewagę cenową
Rezerwowanie wakacji z wyprzedzeniem w wielu przypadkach okazuje się bardziej opłacalne…
0 Komentarzy5 Minuty
29 kwietnia 2026
Grecy zorganizowali Tourism Open Days
Agencja Aviareps wraz z Grecką Narodową Organizacją Turystyczną zorganizowała w Warszawie…
0 Komentarzy2 Minuty
28 kwietnia 2026
Austria Info zorganizowała warsztaty dla biur podróży
22 kwietnia br. Austria Info zorganizowała w Warszawie warsztaty dla biur podróży.…
0 Komentarzy2 Minuty
24 kwietnia 2026
Zmiany w zarządzie Touroperator Kompas. Gediminas Kerys nowym prezesem
Z dniem 30 kwietnia 2026 roku Efe Türkel przestaje pełnić funkcję prezesa zarządu w…
0 Komentarzy2 Minuty
22 kwietnia 2026
Bilety lotnicze zamiast zabawek. eSky wskazuje nowy trend na Dzień Dziecka
Wspólne podróże coraz częściej wypierają tradycyjne prezenty na Dzień Dziecka - informuje…
0 Komentarzy3 Minuty
22 kwietnia 2026
Kiwi.com: Polacy wybierają w majówkę tańsze kierunki. Króluje Albania
Z danych Kiwi.com wynika, że liczba rezerwacji na majówkę wzrosła o 81,3 proc. rok do…
0 Komentarzy2 Minuty
21 kwietnia 2026
Meet Hiszpania w Warszawie
Agencja Latam de Luxe zorganizowała w Warszawie warsztaty Meet Hiszpania dla agentów i…
0 Komentarzy2 Minuty









