Plaże regionu Emilia Romagna przygotowane na turystów

Rimini czeka na turystów
Plaża w Rimini w 2019 roku/fot. AG

W kurortach w Rimini, Cesantico, Riccione i plaże w Ravennie(Lidi) można bezpiecznie plażować na Wybrzeżu Adriatyckim już od 23 maja. Niektóre z ponad 1400 kąpielisk na wybrzeżu Romanii są już gotowe do otwarcia.

3 czerwca Włochy otworzą granicę dla turystów z Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monako. Emilia Romagna jest gototwa na przyjazd turystów.

Oto jak przebiegały i będą przebiegać kolejne etapy otwarcia regionu po koronawirusie.

18 maja ponownie otwarto restauracje, sklepy, bary, hotele, muzea czy instytucje kultury we włoskim regionie Emilia Romagna i w całym kraju. Od tego dnia włosi mogą korzystać również z salonów piękności, zakładów fryzjerskich i łaźni.
23 maja zostały otwarte plaże i kąpieliska, a od poniedziałku znów można korzystać z parków rozrywki oraz obiektów sportowych, takich jak baseny i siłownie.
8 czerwca do żłobków ruszą dzieci powyżej 3 roku życia i wystartują obozy letnie.
14 czerwca prawdopodobnie wróci możliwość korzystania z ofert kin i teatrów. Imprezy (wyłącznie plenerowe) zostaną również uruchomione, ale tylko wtedy, gdy zostanie zachowana odległość minimum 1 metra od każdego miejsca siedzącego.

Minister Turystyki Dario Franceschini, powiedział: “Od 3 czerwca Włochy całkowicie ruszą z miejsca. Można będzie podróżować między regionami. Jesteśmy gotowi przyjąć bezpiecznie obywateli europejskich, którzy chcą spędzić wakacje w Italii.
Minister Transportu Paola de Micheli, dodał: “Również lotniska zostaną ponownie otwarte dla podróżnych z zagranicy bez obowiązkowej kwarantann.”

Plaże pod specjalnym nadzorem

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na plażach wydano specjalne wytyczne.

• Wejście na teren kąpielisk czy plaż musi odbywać się w sposób uporządkowany, należy unikać zgromadzeń i zachować bezpieczną odległość (minimum 1 metr).
• Wokół jednego parasola należy zachować 12 metrów kwadratowych wolnej powierzchni, a między leżakami 1,5 metra. Z kolei na plażach w Rimini odległość między parasolami powinna wynosić 18 metrów kwadratowych.
• Wszelkie sprzęty – leżaki, parasole, stoliki będą czyszczone po każdej osobie,
a pomieszczenia – toalety, prysznice i kabiny – będą regularnie każdego dnia poddawane dezynfekcji.
• Leżaki i parasole będą numerowane, aby usprawnić proces dostarczania zamówionego jedzenia i napojów.
• Catering i obsługa baru będzie możliwa bezpośrednio w wyznaczonym miejscu (pod parasolem/przy leżaku).
• Wstęp do kącików zabaw dla dzieci zostanie ograniczony.
• W przypadku deszczu lub złej pogody turyści nie będą mogli przebywać na terenie ośrodka, który nie jest w stanie zagwarantować dopuszczalnych odległości.
• Miejsca do plażowania będą zamawiane telefonicznie lub za pomocą aplikacji na smartfon.
• Na plażach bezpłatnych będzie obowiązywać ograniczona liczba miejsc.
• Zwolnienia w zakresie odległości międzyludzkich nie będą dotyczyć członków rodziny lub grupy znajomych przebywających w jednym apartamencie czy pokoju.
Plażowiczom będą towarzyszyli stewardzi dbający o bezpieczeństwo i zachowanie wprowadzonych zasad. Wyposażeni w urządzenia i sprzęt ochronny (np. maski lub osłony) będą wspierać turystów oraz informować o zasadach konsumpcji żywności i napojów, uprawiania sportu czy korzystania z placów zabaw dla dzieci.

Obecnie do pobytu w regionie i jego nadmorskich kurortach zachęcają doskonałe wyniki badania przejrzystości i czystości wody zrealizowane przez Regional boat Daphne Operational Structure of Arpae. Wyniki przewyższają nie tylko średnią europejską i włoską, ale także hiszpańską i portugalską.

Hotele i pensjonaty gotowe na przyjazd turystów

Od 17 maja tego roku region Emilia Romagna postanowił wprowadzić inne wytyczne obowiązujące w hotelach i rezydencjach, a inne na kempingach i w ośrodkach wypoczynkowych. Wśród różnych wskazań wymienia się zakaz happy hours, degustacji i szwedzkich bufetów, zabaw tanecznych i imprez muzycznych, a także wspólnego korzystania z windy przez gości hotelowych. We wszystkich miejscach noclegowych obowiązują zasady, z którymi po przybyciu do hotelu powinien zapoznać się każdy podróżny.

Hotele w regionie są gotowe na przyjęcie turystów
Cervia w regionie Emilia Romagna/fot. materiały prasowe

Informacje umieszczone są w języku włoskim i angielskim na specjalnych tablicach ogłoszeniowych. Wśród zasad znajdują się m.in.:
• Recepcja, która zabezpieczona jest szybą pleks,i oferuje żele do dezynfekcji dla klientów,
• Maseczki ochronne oferowane są gościom hotelowym za dodatkową opłata,
• Zachowanie minimum 1 metra odległości od innych osób,
• Regularna dezynfekcja rąk,
• Dokonywanie płatności kartą.

Andrea Corsini, członek Rady ds. Mobilności, Transportu, Infrastruktury, Turystyki i Handlu włoskiego regionu Emilia Romagna, podkreślił: „Na każdym etapie wizyty gości, od zameldowania do ostatniego dnia pobytu, prze posiłki, przebywanie w strefach wspólnych, przemieszczanie się czy korzystanie z atrakcji obiektów – obowiązuje konieczność zachowania należytej odległości (minimum 1 metr). Informują o tym specjalne oznaczenia w budynkach. Wszystkie obiekty zostały wyposażone w urządzenia i środki sanitarne, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno turystom, jak i personelowi.
Uśmiech był zawsze naszą wizytówką. Mimo obecnej sytuacji, możemy się z wami zobaczyć i zagwarantować bezpieczne wakacje. Plaże Wybrzeża Romanii to idealne miejsce, aby odetchnąć od codziennych obowiązków. Zaplecze Riwiery, z jej malowniczymi wioskami i pięknymi panoramami, oraz miasta ze sławnymi dziełami sztuki sprawiają, że region jest miejscem do odpoczynku zarówno dla ciała, jak i umysłu.”

www.emiliaromagnaturismo.it/en