Płacąc kartą Pekao S.A. zbieramy mile LOT-u

Boeing 737 MAX 8 w barwach LOT-u i Pekao SA. /fot. Mieczysław Pawłowicz
Boeing 737 MAX 8 w barwach LOT-u i Pekao SA. /fot. Mieczysław Pawłowicz

Od dziś płacąc kartą kredytową banku Pekao S.A. możemy zbierać mile w programie lojalnościowym Miles & More sojuszu lotniczego Star Alliance, do którego między innymi należy LOT.

Na dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano o uruchomieniu programu lojalnościowego Miles and More dla klientów banku Pekao S.A. płacących kartami kredytowymi Mastercard. Wystarczy w aplikacji bankowej wpisać numer karty Miles and More i już można zacząć zbierać mile.

,, Bank Pekao jako jedyny bank w Polsce umożliwia gromadzenie mil w programie Miles & More – powiedział Paweł Strączyński, wiceprezes Banku Pekao S.A. – Jestem przekonany, że dzięki temu programowi nasi klienci będą mogli jeszcze łatwiej spełniać swoje marzenia o podróżowaniu”

Jak mówią przedstawiciele banku, aby zacząć zbierać mile nie trzeba być na kierowniczym stanowisku. To program dla wszystkich. Nie trzeba też specjalnie aplikować po nową kartę. Wszyscy posiadacze ,,Kart Kredytowych z Żubrem” niezależnie od abonamentu przypisanego do karty, mogą po aktywacji zbierać punkty. Bank nalicza mile za płatności w sklepach stacjonarnych i w internecie, wypłaty gotówki w bankomatach oraz za przelewy z karty. W abonamencie standardowym 1 milę dostaniemy za każde wydane 20 zł, w złotym wystarczy 10 zł, a posiadacze karty platynowej dostaną 1 milę za każde 6 zł. Mile mogą zbierać także klienci bankowości prywatnej. Ponieważ bilety w obie strony dostaniemy za minimum 10 tys. mil, łatwo policzyć, że aby dostać taki bilet jedynie z płatności kartą trzeba wydawać 2,5 tys. miesięcznie przez dwa lata. I to w przypadku kart platynowych. W standardowym abonamencie potrzeba na to ponad 6 lat.

,,Najlepszym benefitem takiej karty jest fakt, że mile nie tracą ważności – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT S.A.– wystarczy dokonać jednej transakcji miesięcznie. Poza tym nie musimy przeznaczać zebranych mil na loty. Można podwyższyć klasę podróży, spędzić czas w saloniku biznesowym albo wydać mile w naszym sklepie Worldshop

Warto przypomnieć, że nawet z bezpłatnym biletem uzyskanym za mile, musimy ponieść koszty opłat lotniskowych i podatków.