PKS Polonus – tanio nad jeziora

archiwum PKS Polonus

Autokarami przewoźnika można dotrzeć do ponad 50 miejscowości położonych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na Pojezierzu Mrągowskim i Litewskim oraz na Równinie Augustowskiej. Koszt biletu w jedną stronę wynosi od 35 do 50 zł, a w II połowie sierpnia do Giżycka można dojechać już za 5 zł. PKS Polonus dowozi między do takich miejscowości, jak: Spychowo, Stare Kiełbonki, Pisz, Piecki, Mrągowo, Kętrzyn, Augustów, Suwałki, Sorkiwty, Ostróda, Lubawa, Ełk, Gołdap, Kowale Oleckie, Olecko, Ruciane Nida, Mikołajki, Ryn i Giżycko
Autokary PKS Polonus w relacji Warszawa – Giżycko – Warszawa przez: Spychowo, Stare Kiełbonki, Zgon, Uktę, Ruciane Nida, Bobrówko, Mikołajki, Ryn i Wilkasy wyruszają codziennie z Dworca Zachodniego o godz. 08.30 i docierają na miejsce o godz. 14.15. Kurs powrotny z Giżycka zaplanowany został na godz. 14:40, z przyjazdem do Warszawy o godz. 20:25. Czas podróży wynosi tym samym ok. 5h 45min.
Koszt podróży z Warszawy do Giżycka, jak też w relacji powrotnej wynosi standardowo 50 zł, przy czym dzieciom do lat 13. przysługuje w PKS Polonus 50 proc ulga, a studenci do 26. roku życia oraz osoby, które ukończyły 60 lat mogą liczyć na 20 proc. zniżkę. Na pozostałych podróżnych czekają promocyjne bilety w cenie „5-10-15 zł” oraz możliwość zakupu biletu powrotnego online taniej o 30 proc..