PKS Polonus – ponad 2 mln pasażerów w 2015 roku

archiwum PKS Polonus

PKS Polonus przewiózł w 2015 roku na trasach krajowych i międzynarodowych oraz w komunikacji lokalnej ponad 2 mln pasażerów.

W ubiegłym roku rozkład jazdy PKS Polonus zwiększył się o 8 nowych tras i kursów, w tym m.in. na popołudniowej trasie do: Lwowa, porannej do Grudziądza, Kudowy-Zdroju czy do słowackiej Tatralandii, jadąc po drodze przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską, Zakopane, Stary Smokowiec i Liptowski Miku;asz. W sumie przewoźnik obsługuje już ponad 36 dalekobieżnych tras krajowych i realizuje 4 międzynarodowe połączenia do Lwowa oraz na Słowację. W 2015 roku autobusy PKS Polonusa okrążyły równik niemal 150 razy, pokonując w minionym roku łączny dystans ponad 6 mln km w 125 tys. godzin.

8 nowych dalekobieżnych kursów w rozkładzie jazdy – pokonanych między innymi 4 nowymi, 57-osobowymi autobusami – i łącznie 6 mln kilometrów przejechanych w 125 tys. godzin, co pozwoliłoby okrążyć równik niemal 150 razy – to bilans usług zrealizowanych przez PKS Polonus w 2015 roku.

Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus, powiedział: “Rok 2015 – mimo, że był bardzo trudny dla większości przewoźników, zarówno tych broniących swojej dotychczasowej pozycji rynkowej, jak i tych inwestujących duże budżety w tabor i próby przejęcia większego udziału na rynku dalekobieżnych przewozów autokarowych – możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych dla PKS Polonus. Dokonaliśmy odmłodzenia taboru przez zakup 4 nowych pojazdów marki Scania, udało nam się uruchomić nowe połączenia sezonowe i całoroczne, dokonaliśmy serii usprawnień organizacyjnych i systemowych w działalności przewozowej w naszej spółce. Zwiększyliśmy również aktywność promocyjno-reklamową, co zaowocowało silnym wzrostem sprzedaży w kanałach internetowych oraz ponad 50 proc. wzrostem subskrybentów naszego profilu społecznościowego, którzy pozostają z nami w stałym kontakcie, reagując na nasze działania marketingowe i pomagając nam dynamicznie kształtować ofertę przewozową.

Działaniem, z którego jesteśmy szczególnie zadowoleni było doprowadzenie do ponad 10 proc. wzrostu wynagrodzeń naszych kierowców, co w połączeniu z długofalowym programem ich szkolenia daje przekonanie, że PKS Polonus pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców naszej branży i kuźnią najlepszych kierowców w sektorze komunikacji autokarowej.”