PKS Polonus – 8 nowych autobusów na wakacje

archiwum PKS Polonus

PKS Polonus zwiększył tabor o pięć nowych autobusów marki Scania Touring i trzy używane autokary turystyczne marki Scania PB. Tym samym, w gorącym sezonie wakacyjnym przewoźnik zaoferuje podróżnym ponad 400 dodatkowych miejsc dziennie, udostępniając łącznie 50 autokarów na liniach wakacyjnych i całorocznych. Autobusy PKS Polonus obsłużą w 2017 roku na dalekobieżnych trasach krajowych i międzynarodowych około 1 mln pasażerów.
Wydatki związane z zakupem kolejnych autokarów, zwiększaniem sieci połączeń oraz wdrażaniem nowych rozwiązań w zakresie zarządzania podróżą w systemie on-line – szacowane są łącznie tylko w 2017 roku na prawie 10 mln złotych.

Na początku maja 2017 w trasę ruszyły 2 nowe, wysokopokładowe, 49-miejscowe, 2-osiowe autokary oraz 3 nowe, 57-miejscowe, 3-osiowe autokary marki Scania Touring. Flotę nowoczesnych, komfortowych i bezpiecznych pojazdów PKS Polonus uzupełniły ponadto 3 używane pojazdy marki Scania PB z 49 miejscami na pokładzie. Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 6. Dla komfortu pasażerów pojazdy są klimatyzowane i wyposażono je w toalety, barki, wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele, gniazdka 230V, sprzęt audio-video oraz sieć internetową.

Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny PKS Polonus, powiedział: “Inwestycje PKS Polonus w nowy tabor to strategiczny element działalności na rynku przewozów autobusowych. Zobowiązani jesteśmy zapewnić osobom korzystającym z naszych usług wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży. Niezmiennie też rozbudowujemy sie
połączeń krajowych i międzynarodowych, a nowe trasy i dodatkowe kursy w ramach obsługiwanych już połączeń wymagają odpowiedniej pod względem ilościowym i jakościowym infrastruktury logistycznej. Stąd decyzja o zwiększeniu, wzmocnieniu i odmłodzeniu floty.
Zaledwie rok temu zapowiadaliśmy zakup w 2017 roku co najmniej 10 nowych i używanych autokarów wysokiej pojemności, co w dużej mierze udało nam się zrealizować już w pierwszej połowie roku. Zakładamy, że kolejne autokary pojawią się najpóźniej jesienią, a inwestycje PKS Polonus we flotę będą na przestrzeni kolejnych lat systematycznie kontynuowane w celu jej odmłodzenia i podnoszenia standardów obsługi pasażerów.”