PKL rozpoczyna jesienne przeglądy. Sprawdź, kiedy kolejki będą nieczynne

PKL jesienne przeglądy
fot. / PKL

W ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych ruszają niebawem zaplanowane, jesienne przeglądy techniczne. Pierwszy z nich rozpocznie się na Gubałówce już 10 października. Kolej PKL Kasprowy Wierch przejdzie jesienne prace konserwacyjne na początku listopada.

W związku z zakończeniem sezonu letniego i przygotowaniami do zimy PKL rozpoczynają jesienne prace serwisowe i przeglądy techniczne kolei.

Październik – Gubałówka, listopad – Kasprowy

W tym roku prace konserwacyjne w ośrodkach PKL rozpoczną się na Gubałówce i potrwają od 10 do 23 października. Pod koniec października ruszą przeglądy kolei w ośrodku PKL Mosorny Groń (od 26 października) i PKL Góra Żar (od 26 października do 6 listopada).

W listopadzie wyłączone z ruchu pasażerskiego będą kolej gondolowa na Jaworzynie Krynickiej (od 1 do 30 listopada), PKL Kasprowy Wierch (od 2 do 10 listopada) i PKL Palenica (od 16 do 27 listopada). PKL przypominają również o trwającej od 1 września przebudowie budynku górnej stacji na Górze Parkowej, w związku z czym znajdująca się tam kolej pozostanie nieczynna do 15 grudnia.

„Niezależnie od jesiennych prac serwisowych i przeglądów technicznych w ośrodkach PKL przypominamy, że przed nami kolejne tygodnie funkcjonowania w reżimie sanitarnym, dlatego prosimy wszystkich odwiedzających ośrodki turystyczne PKL o zachowanie niezbędnych środków ostrożności epidemicznych takich jak odpowiedni, zalecany dystans, a także o noszenie maseczek i dezynfekcję rąk” – przypomina Daniel Pitrus z PKL.

Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.

Wjazd na Kasprowy Wierch tylko z imiennym biletem. Powód? Covid-19