Pilanie wiedzą wszystko o pogodzie

fot. BadziolTV / Pixabay

Wiedza o aktualnej pogodzie potrzebna jest turystom. Przydaje się ona też mieszkańcom. Najbardziej pożyteczna jest w przypadku ekstremalnych sytuacji pogodowych takich jak huragany, upały, mrozy, śnieżyce czy gołoledź. Powiat Pilski zainwestował w najnowocześniejsze rozwiązania dotyczące informacji meteorologicznych.

Na budynku I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wincentego Pola w Pile została uruchomiona Powiatowa Stacja Meteo, która dostarcza aktualnych i dokładnych danych pogodowych. Wszystkie są w czasie rzeczywistym przetwarzane komputerowo w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile.

Pogoda aktualizowana jest co 10 minut. Łatwo ją sprawdzić. „Pozyskanie informacji jest bardzo proste. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać adres www.powiat.pila.pl i ukaże się podświetlony w kolorze błękitnym baner. Wystarczy w niego kliknąć i nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.pogoda.powiat.pila.pl, na której znajdują się aktualne dane pogodowe: temperatura, wilgotność powietrza, wielkość opadów, siła wiatru, aktualne ciśnienie atmosferyczne i wiele innych danych.” – Wyjaśnia Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

Wszystkie informacje meteorologiczne podawane przez Powiatową Stację Meteo ą bardzo dokładne. Na stronie www.pogoda.powiat.pila.pl można także sprawdzić dane pogodowe z tygodnia, miesiąca, roku i je porównać w wymiarze historycznym. Strona działa również na urządzeniach mobilnych.

„Gorąco polecam i zachęcam do korzystania informacji pogodowych udostępnianych przez stronę internetową Powiatowej Stacji Meteo. Jest ona przyjazna, profesjonalna i stanowi doskonałe źródło informacji na temat aktualnie panujących warunków atmosferycznych w mieście Piła.” – Zachęca Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

Dane pogodowe można odczytać również w info-kiosku, który stoi w holu, przed wejściem do Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile. Powiatowa Stacja Meteo powstała w ramach projektu Eko-Edukacja w Powiecie Pilskiem wraz z utworzeniem Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile. Całkowita wartość projektu 1.700.000 zł. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w wysokości 1.200.000 zł.