Pierwszy zimowy czarter poleciał z Rzeszowa do Hurghady

fot. Waldemar Mazgaj

Wczoraj (czwartek, 22 grudnia) odleciał pierwszy w sezonie zimowym czarterowy samolot do Egiptu. Na pokładzie zasiadło ponad 180 pasażerów, w większości rodziny z dziećmi. Kolejne rejsy odbywać się będą co tydzień.

“Cieszę się bardzo z tego czarterowego kierunku, który dopełnia naszą ofertę na sezon zimowy. To bardzo oczekiwana destynacja dla osób pragnących spędzić urlop w słonecznym miejscu” – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wczasy w Hurghadzie i jej okolicach oferuje biuro podróży Coral Travel. W ofercie noclegowej można znaleźć spokojne kurorty na plaży i dobre restauracje. Propozycja zimowych wakacji w Egipcie jest więc bardzo szeroka, z ponad 70 hotelami najczęściej w standardzie pięciogwiazdkowym i all inclusive. To w zdecydowanej większości rozległe kurorty, z basenami, aquaparkami, basenami z podgrzewaną wodą i krytymi basenami, a także ciekawa oferta SPA i sportów wodnych.

“Pierwszy samolot poleciał niemal pełen szczęśliwych pasażerów, którzy spędzą święta pod palmami” – dodaje Piotr Lenarczyk, kierownik działu sprzedaży B2B w Coral Travel Polska.

W Hurghadzie i okolicznych miejscowościach każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji Wyspy Giftun, doskonałe miejsce do snorkelingu i nurkowania, gdzie można zobaczyć rafy koralowe i piękne plaże.

Wyspa Magawish to raj dla miłośników raf koralowych i ryb, a z plaży można podziwiać delfiny bawiące się wśród fal. Zaś podczas odprężającej wycieczki do Dolphin House oglądać można dziko żyjące delfiny. Niezapomniane wspomnienia przywozi się też z wyprawy na wyspę Mahmya, która jest istnym rajem na ziemi. Gdy już znudzi się relaks na plaży można popłynąć na wspaniałe pobliskie rafy.

W ofercie hoteli i biur są też całodniowe wycieczki do Kairu – na Piramidy w Gizie, do Wielkiego Sfinksa czy Muzeum Egipskiego. Można też wziąć udział w pustynnym safari na quadzie, albo w wyprawie wędkarskiej.

“Byliśmy w Egipcie na święta już w tamtym roku i nie wyobrażamy już sobie innego sposobu na spędzenie Bożego Narodzenia. Jest pięknie, kuchnia doskonała, a przecież święta w domu też sporo kosztują” – podkreśla pani Ewa z Sanoka, pasażerka pierwszego rejsu, która do Hurghady poleciała z mężem, synem i znajomymi.

Samoloty czarterowe linii Enter Air z Rzeszowa do Egiptu kursują w czwartki. Warto tam pamiętać o przestrzeganiu lokalnych zasad dotyczących ubioru. Należy zakrywać ramiona i nogi, a kobiety także głowę.

Powrót Lufthansy na lotnisko w Jasionce. Połączy Rzeszów z Monachium