Pierwszy rejs Rainbow z Katowice Airport na Margaritę

Pierwszy rejs Katowice Airport – Margarita /fot. Piotr Adamczyk

W piątek, 10 listopada chwilę po godzinie 9:00, z Katowice Airport wystartował pierwszy bezpośredni rejs czarterowy na wenezuelską wyspę Margarita. Wakacje na Margaricie z bezpośrednim przelotem z katowickiego lotniska to nowa oferta biura podróży Rainbow.

Kierunek obsługiwany jest szerokokadłubowym Airbusem A330-200 hiszpańskiej linii lotniczej Plus Ultra. Biuro podróży Rainbow w sezonie zima 2023/2024 prowadzi sprzedaż wakacji na aż sześciu dalekodystansowych kierunkach z bezpośrednim przelotem z Pyrzowic: Varadero na Kubie, Cancun w Meksyku, Phu Quoc w Wietnamie, Puerto Plata na Dominikanie, Bangkok w Tajlandii i tegoroczna nowość, czyli Margarita w Wenezueli. Trasy do Bangkoku, Cancun, Phu Quoc i Puerto Platy obsługiwane są za pomocą 252-miejscowego Boeinga 787-8 Dreamliner PLL LOT. Na Margaritę oraz do Varadero turyści podróżują szerokokadłubowym Airbusem A330-200 linii lotniczej Plus Ultra.

„Margarita to prawdziwa perła w naszej egzotycznej ofercie na zimę 2023/24. Zainteresowanie tym kierunkiem jest ogromne. Wenezuela przyciąga nie tylko karaibskimi plażami, idealnymi na egzotyczne wczasy, ale i niezwykłą przyrodą, którą odkrywać można z Rainbow podczas wycieczek objazdowych czy fakultetów. Nasi turyści cenią możliwość rozpoczęcia wakacji z lotniska w Katowicach ze względu na świetną lokalizację, komfortową dla całego południa Polski. Jesteśmy przekonani, że dzięki połączeniu Katowice – Porlamar na wyspie Margarita, Wenezuela będzie hitem nie tylko tego, ale i kolejnych sezonów” – mówi mówi Marta Góral communication manager Rainbow.

„Z radością otworzyliśmy nowe bezpośrednie, dalekodystansowe połączenie czarterowe z Katowice Airport na Margaritę. Od listopada do marca podróżujemy z katowickiego lotniska w stronę słońca już nie tylko do Egiptu, czy na Wyspy Kanaryjskie, ale także w tak odległe zakątki świata jak Meksyk, Dominikana, Tajlandia, Wietnam czy właśnie Wenezuela. Ogromna w tym zasługa biura podróży Rainbow, które kilka lat temu rozpoczęło sprzedaż wakacji z bezpośrednim przelotem na tych kierunkach właśnie z naszego lotniska. Duże zainteresowanie tą ofertą pokazuje, że chcemy i lubimy podróżować na wakacje z lotnisk regionalnych, które zazwyczaj są blisko naszego miejsca zamieszkania, i do których możemy szybko i wygodnie dotrzeć komunikacją publiczną lub samochodem” – dodaje Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.