Pierwszy hotel MGallery w Bułgarii powstaje w Plovdiv

fot. archiwum Accor

Tej wiosny pięciogwiazdkowy hotel The Emprium Plovdiv jako pierwszy butikowy hotel kultowej marki MGallery otworzy drzwi dla gości.

Pierwszy hotel marki w Bułgarii oferuje gościom 61 starannie zaprojektowanych pokoi z 12 apartamentami. Szeroki wachlarz udogodnień stwarza iście luksusowe doświadczenie, które sprawia, że nowy hotel jest idealnym miejscem do odpoczynku, pracy czy spotkań towarzyskich. Obiekt znajduje się w samym sercu miasta, w bliskiej odległości od najważniejszych pereł archeologicznych i turystycznych Płowdiwu: Forum Rzymskiego, Wielkiej Bazyliki, Stadionu Rzymskiego oraz Starego Miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Design wnętrz nowego hotelu opracowała i stworzyła Sundukovy Sisters S+S, jedna z najszybciej rozwijających się i najbardziej kreatywnych pracowni architektonicznych w branży i regionie, laureaci konkursu Designers of the year 2018 The Gold Key Awards. Głównym celem pracowni było zachowanie budynku dawnego domu towarowego – Evmolpia, znanego symbolu miasta Płowdiw, poprzez przywrócenie oryginalnych elementów wystroju i włączenie ich do projektu hotelu z dbałością o lokalne dziedzictwo. Złote panele w hotelu nawiązują do odkryć starożytnych artefaktów ze złota, które odkryto w dawnej ojczyźnie Traków.

fot. archiwum Accor

Po raz pierwszy na Bałkanach Accor wprowadza innowacyjne technologie do hotelowych pokoi, dzięki koncepcji Smart Rooms. Inteligentne pokoje posiadają szereg luksusowych funkcji, które pozwalają gościom na zarządzanie przestrzenią zależnie od ich indywidualnych upodobań czy nastroju: dostosowanie oświetlenia, atmosfery, otwieranie i zamykanie zasłon oraz sterowanie funkcjami audiowizualnymi.

Do dyspozycji podróżnych i lokalnych gości będzie pierwszy w Bułgarii Champagne Bar & Cocktail Lounge, który powstał we współpracy z Moët & Chandon. Utalentowani szefowie kuchni restauracji Torro Premio w specjalnie przygotowanym menu łączą tradycyjną kuchnię bułgarską z współczesnymi smakami. Goście będą mogli rozkoszować się bogatym wyborem dobrej jakości win i oryginalnymi koktajlami inspirowanymi smakami typowymi dla okolicy. W tym samym budynku znajduje się także najmodniejsza w mieście restauracja i bar sushi Torro Grande z tętniącą życiem atmosferą idealną na spotkania z przyjaciółmi.

Aby zapewnić gościom jak najlepszy wypoczynek nowy hotel oferuje intymne strefy relaksu i fitness, pomagając wszystkim zachować równowagę ciała i duszy w wytwornych wnętrzach i spokoju.

Accor otworzy hotele w ponad 300 nowych lokalizacjach