Pierwszy hotel Mercure na Łotwie

archiwum Mercure

Do sieci dołączył 4-gwiazdkowy Mercure Riga Center, który jest pierwszym hotelem tej marki na Łotwie. Obiekt działa na zasadzie umowy franczyzowej podpisanej z Grupą Hotelową Orbis.

Mercure Riga Centre położony jest w centrum Rygi, blisko licznych zabytków Starego Miasta. Hotel znajduje się
w historycznym budynku w stylu Art Nouveau, pochodzącym
z 1901 roku. Zaledwie 15 minut jazdy samochodem dzieli go od portu lotniczego Ryga (RIX), a 1 min spaceru od dworca kolejowego Ryga Centralna.
Hotel oferuje 143 komfortowo urządzonych pokoi, w tym 128 standardowych jedno- i dwuosobowych. Goście mogą skorzystać również z 11 pokoi o podwyższonym standardzie typu Privilege oraz 4 apartamentów Junior Suite. Mercure Riga Centre posiada nowoczesne centrum konferencyjne składające się z 6 sal konferencyjnych, które mogą pomieścić do 100 osób. Sale wyposażone są w profesjonalny sprzęt audiowizualny, bezprzewodowe łącze Wi-Fi oraz podium.

Aigars Gerhards, dyrektor hotelu Mercure Riga Centre powiedział: „Dołączenie do sieci Mercure to dla nas ogromna szansa na wykorzystanie bogatego doświadczenia Accor i Grupy Hotelowej Orbis. Dzięki podpisanej umowie otrzymaliśmy know-how na światowym poziomie, dostęp do nowoczesnych i sprawdzonych narzędzi rezerwacyjnych, a także pełne wsparcie marketingowe, sprzedażowe i operacyjne. Mam nadzieję, że za naszym przykładem na łotewskim rynku hotelowym pojawią się kolejne marki z portfolio Accor.”