Pierwsze uzdrowiska wznowiły działalność

Uzdrowiska wznawiają działalność
“Irena” w Połczynie Zdroju/fot. archiwum PGU

Od weekendu wznowiły działalność uzdrowiska należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk – w Świeradowie, Cieplicach, Połczynie-Zdroju.

Uzdrowisko Połczyn od 10 maja wznowiło działalność w zakresie rehabilitacji leczniczej. W bazach zabiegowych Domu Zdrojowego GRYF przeprowadzana jest stacjonarna rehabilitacja ogólnoustrojowa. Zakład Lecznictwa IRENA pierwszych pacjentów skierowanych na fizjoterapię ambulatoryjną przyjął już 7 maja.

Świeradów się rozkręca

Od 11 maja Uzdrowisko Świeradów rozpoczęło przeprowadzanie zabiegów ambulatoryjnych w Centrum Rehabilitacji i Reumatologii Goplana. Jako pierwsi zostali przyjęci tutaj pacjenci ze skierowaniem do poradni rehabilitacyjnej. 14 maja zastanie otwarta również świeradowska Pijalnia Wód Mineralnych. Tutejszych wód mineralnych będzie można jednak napić się dopiero po ogłoszeniu przez rząd kolejnego etapu odmrożenia gospodarki, w którym zostaną uwzględnione tego typu usługi.

Ponadto, 16 maja uruchomiony zostanie należący do Uzdrowiska Świeradów obiekt Sanus, w którym realizowane będą pobyty hotelowe, pobyty wypoczynkowe oraz te z rehabilitacją ambulatoryjną.

Uzdrowisko Cieplice realizuje już skierowania ambulatoryjne na zabiegi w Domu Zdrojowym. Od 11 maja obiekt Stoczniowiec zaczyna przyjmować pacjentów ze skierowaniami na rehabilitację ogólnoustrojową. Od 17 maja w Uzdrowisku Cieplice przyjęci zostaną również pierwsi goście w Długim Domu, którzy skorzystają tu z pobytów wypoczynkowych i leczniczych.

Świnoujście gotowe

23 maja zostanie otwarty również obiekt wypoczynkowy Barbarka w Świnoujściu. Tutaj goście będą mogli skorzystać w pierwszej kolejności z pobytów hotelowych. Bazy zabiegowe zostaną uruchomione w kolejnym etapie.

Od 4 maja gości przyjmują także Uzdrowiska Kłodzkie w obiektach Mała i Wielka Pieniawa, w weekendy czynna jest także polanicka pijalnia. Uzdrowiska Kłodzkie planują uruchomienie rehabilitacji ambulatoryjnej od 18 maja.

www.uzdrowiska-pgu.pl

Przypomnijmy, że przedstawiciele uzdrowisk od początku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, twierdzili, że jeśli przetrwają, szybko się odrodzą.