Pierwsze po pandemii study tour branży małopolskiej

Pierwsze study tour po pandemii
Uczestnicy study tour na ryku w Oświęcimiu/fot. Rafał Marek

Prawie 40 przedstawicieli branży turystycznej z południa Polski wzięło udział w pierwszym po pandemii study tour zorganizowanym przez Krakowską Izbę Turystyki.

Program krótkiej, ale intensywnej wyprawy rozpoczął się od spotkania z dyrekcją Państwowego Auschwitz Memorial/Muzeum Auschwitz, podczas którego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowymi zasadami zwiedzania muzeum oraz wymienić się doświadczeniami i przemyśleniami w zakresie organizacji rezerwacji i zwiedzania obiektu.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Oświęcimia. Celem było pokazania potencjału turystycznego, jaki tkwi w tym mieście. Uczestnicy study tour zwiedzili: Bulwary nad Sołą, Rynek, synagogę oraz Cefe Bergson, obejrzeli mural autorstwa Tomasza Bagińskiego,

Ważnym punktem programu byłą wizyta w Jakob Haberfeld Story – muzeum wódki a także spacer tunelami pod zamkiem. Jest to najnowsza atrakcja Oświęcimia, której otwarcie nastąpi 1 lipca.

Muzeum wódki w Oświęcimiu/fot. Rafał Marek

Uczestnicy mieli też okazję spotkania z prezydentem Oświęcimia – Januszem Chwierutem.

Jak przyznał Rafał Marek, wiceprezes KIT: “Po raz kolejny miałem okazję poznać miasto Oświęcim i znowu mnie zaskoczyło swoim przekazem tolerancji i wolności.”