Pierwsze bezpośrednie połączenie autobusowo-promowe z Polski do Norwegii z FlixBus i Stena Line już dostępne

Prom Stena Spirit i autobus FlixBus, inauguracja linii N1202 /fot. materiały prasowe Stena Line

Stena Line i FlixBus nawiązały współpracę, uruchamiając pierwsze bezpośrednie połączenie autobusowo-promowe z Polski do Norwegii. Wczoraj, 3 sierpnia, odbył się pierwszy kurs tej międzynarodowej linii autobusowej o numerze N1202.

Linia autobusowa N1202, otwarta właśnie przez FlixBus, łączy południowe i centralne miasta Polski, takie jak Kraków, Katowice, Łódź, Toruń i Gdynia, z Karlskroną w Szwecji za pośrednictwem połączenia promowego obsługiwanego przez Stena Line. Trasa obejmuje również przystanki w szwedzkich miastach Växjö, Värnamo, Jönköping, Borås i Göteborg, z zakończeniem kursu w stolicy Norwegii – Oslo. Pasażerowie mają możliwość komfortowego i bezpiecznego przepłynięcia Morza Bałtyckiego, ponieważ w cenie biletu autobusowego uwzględniono przejazd promem z miejscem noclegowym w kabinie z łazienką. Dodatkowo, autobusem i promem można przewieźć także rowery.

„Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z FlixBus przy opracowaniu tego połączenia. Mamy nadzieję, że inicjatywa FlixBus spotka się z zainteresowaniem podróżnych, co da jej możliwość rozwoju” – mówi Pedro Canchaya, travel commercial manager na region Morza Bałtyckiego w Stena Line.

Dzięki współpracy z Stena Line, FlixBus oferuje możliwość zrównoważonej podróży z Polski bezpośrednio do krajów skandynawskich – przez Bałtyk, do Szwecji i Norwegii. Linia będzie działać przez cały rok, siedem dni w tygodniu, w obie strony.

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center