PHH wspiera IMiD – ruszyła internetowa aukcja obrazów pacjentów

fot. AKPA

Jedenaście obrazów pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie trafiło na charytatywną aukcję na rzecz wsparcia podopiecznych IMiD. Obrazy będzie można licytować przez 30 dni na platformie Allegro Charytatywni. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na Fundację IMiD.

Uroczyste otwarcie licytacji nastąpiło 23 czerwca, w Dzień Ojca, a dokonał jej Gheorghe Marian Cristescu, stojący na czele Polskiego Holdingu Hotelowego, który od początku wybuchu pandemii nieprzerwanie wspiera pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży IMiD.

Tegoroczny Dzień Ojca połączony z internetową aukcją obrazów namalowanych przez małych pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka to wyjątkowe święto całego środowiska związanego z Instytutem. Pragnę złożyć podziękowania lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom medycznym związanym z Instytutem Matki i Dziecka. Słowa wdzięczności i uznania przekazuję także Polskiemu Holdingowi Hotelowemu, który jako pierwszy w Polsce udostępnił swoje obiekty pro bono w czasie pandemii, wspierając medyków i pacjentów. Cieszę się, że dziś właśnie ma miejsce otwarcie licytacji obrazów namalowanych przez pacjentów kliniki. Wszystkim twórcom tych niepowtarzalnych dzieł serdecznie gratuluję! Zachęcam również do uczestniczenia w aukcji – czytamy w liście nadesłanym z okazji tego wydarzenia przez prezesa rady ministrów, Mateusza Morawieckiego.

W Dniu Ojca – w święto, w którym okazujemy szacunek i wdzięczność dla wszystkich ojców – Instytut Matki i Dziecka wyraźnie zaakcentował rolę taty, zmieniając tego dnia swój logotyp. Przy tej szczególnej okazji, pacjenci oraz Zespół Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka podziękowali Gheorghe Marianowi Cristescu, prezesowi Polskiego Holdingu Hotelowego, za pomoc jaką PHH oferuje podopiecznym instytutu od kwietnia ubiegłego roku. Od tego czasu pracownicy PHH wspierają podopiecznych Instytutu Matki i Dziecka, zapewniając pacjentom onkologicznym i ich opiekunom bezpłatny pobyt w hotelu Renaissance Warsaw Airport, gdzie mogą bezpiecznie oczekiwać na wyniki testu SARS-CoV-2 przed kontynuacją leczenia w instytucie.

fot. AKPA

Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, powiedział: „Jest to dla nas wyjątkowa okazja, aby podziękować panu Gheorghe Marianowi Cristescu – prezesowi Polskiego Holdingu Hotelowego, który jako pierwszy hotelarz w Polsce udostępnił swoje placówki pro bono dla medyków i pacjentów w czasie pandemii. Aby otrzymać leczenie, pacjent nie może być zakażony koronawirusem, dlatego stosujemy się do procedury – test – hotel – terapia. Udostępnienie pokoi przez Polski Holding Hotelowy to ogromne wsparcie dla Instytutu Matki i Dziecka. Bez takiego wsparcia w obecnej sytuacji, zapewnienie bezpieczeństwa naszym pacjentom i uchronienie ich przed zakażeniem Covid-19, wydaje się praktycznie niemożliwe.”
Do tej pory w hotelu Renaissance, należącym do PHH, gościło już ponad 1200 pacjentów wraz z opiekunami, którym hotel udzielił nieodpłatnie ponad 3160 noclegów.

Anna Raciborska, kierownik Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, dodała: „Dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Hotelowego nasi pacjenci mogli bezpiecznie rozpoczynać oraz kontynuować leczenie. Niezbędna diagnostyka, a także niektóre procedury onkologiczne takie jak m.in. jednodniowa chemioterapia czyi radioterapia, mogły się odbywać w ramach terapii w IMID w formie jednodniowych pobytów. Jako Kierownik Kliniki jestem ogromnie wdzięczna za tak ogromną pomoc. Nasi pacjenci przyjeżdżają do nas z całego kraju. Sytuacja choroby nowotworowej u dziecka sama w sobie jest już związana z ogromnym niepokojem i obawami. Dzięki wsparciu PHH rodzice nie musieli dodatkowo martwić się kwestiami organizacyjnymi oczekując na wyniki badań czy terapię. W imieniu swoim, całego Zespołu Kliniki oraz rodziców pacjentów jeszcze raz dziękuję.”

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, podkreślił: „Od samego początku wybuchu pandemii, pracownicy Polskiego Holdingu Hotelowego zaangażowali się w szereg działań mających na calu walkę w koronawirusema, a jednym z nich było ugoszczenie pacjentów IMiD w naszym pięciogwiazdkowym hotelu Renaissance Warsaw Airport. Sam jestem ojcem dwóch córek i wiem że dla każdego rodzica zdrowie i życie dziecka jest najważniejsze. Dlatego też niezwykle ważne dla mnie jest to, że chociaż w ten sposób możemy wspierać pacjentów onkologicznych z Instytutu Matki i Dziecka wraz z ich opiekunami, stwarzając im bezpieczne warunki do oczekiwania na wyniki badań.”

fot. AKPA

Podczas spotkania prezes PHH dokonał oficjalnej inauguracji aukcji 10 obrazów namalowanych przez pacjentów z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży IMiD. Jeden z obrazów został namalowany wspólnie przez pacjentów onkologicznych, prezesa PHH Gheorghe Mariana Cristescu, dyrektor Renaissance Warsaw Airport Hotel Adrianę Biernatowicz-Jadczak, dyrektora IMiD Tomasza Maciejewskiego, kierownik Kliniki Onkologii IMiD prof. Annę Raciborską oraz prezes Fundacji IMiD Dorotę Kleszczewską, trafiając tym samym na aukcję jako 11 dzieło.

Cristescu dodał: „Cieszę się, że dziś rozpoczęliśmy aukcję charytatywną na rzecz małych pacjentów Instytutu Matki i Dziecka. Zachęcam wszystkich do licytowana tych pięknych prac wykonanych przez pacjentów Instytutu. Jestem pewien, że środki uzyskane z tej licytacji to kolejna cegiełka, którą możemy wspólnie dołożyć, aby wesprzeć dzieci, które tej pomocy tak bardzo potrzebują.”

Obrazy do momentu zakończenia licytacji wystawione będą we wnętrzach Renaissance Warsaw Airport Hotel. Obrazy będzie można licytować przez 30 dni na platformie Allegro Charytatywni, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie Kliniki Onkologii IMiD. Link do aukcji dostępny tutaj: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-instytutu-matki-i-dziecka/cele/wsparcie-kliniki-onkologii-instytutu-matki-i-dziecka