PHH apeluje do sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji

PHH

Polski Holding Hotelowy przyłącza się do apelu Ukraińskiego Stowarzyszenia Hotel & Resorts (UHRA) i Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki (SATD) Ukrainy, skierowanego do czołowych międzynarodowych grup hotelowych, o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi.

PHH zwraca się z apelem o zaprzestanie wspierania rosyjskiej i białoruskiej gospodarki, a przez to wzmacnianie wojennej machiny.

W apelu podpisanym przez prezesa PHH, Gheorghe Mariana Cristescu i członka zarządu Zbigniewa Gryglasa, czytamy:
Polski Holding Hotelowy, jako jeden z największych franczyzobiorców w tej części Europy, współpracujący od wielu lat z czołowymi, światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group, zwraca się do Was, jako najważniejszych światowych franczyzodawców sieci hotelowych o wstrzymanie i wycofanie się z działalności biznesowej na terytorium Federacji Rosyjskiej i Białorusi.

Jako główne międzynarodowe sieci hotelowe od lat jesteście wierni swoim podstawowym wartościom – poprawa jakości życia, stawianie ludzi na pierwszym miejscu, uczciwe działanie i służenie naszemu światu. Sam fakt przebywania i działania dzisiaj w Rosji przeczy tym Wartościom, a dla naszej firmy te Wartości są jednym z głównych powodów naszej współpracy z międzynarodowymi markami.

Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę. Pójdźmy za przykładem dużych międzynarodowych firmy z innych branż, jak chociażby BP, Shell, Apple, McDonald’s, Ikea czy Coca-cola, które rezygnując ze swojej działalności w Rosji, dały jasny przekaz, po której są stronie, co oznacza, że nie stoją po stronie bezmyślnej masakry ludzi, pogwałcenia prawa międzynarodowego i podstawowych ludzkich zasad współżycia. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojnie na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem.

IGHP: hotelarze zawieście działalność w Rosji