Peter Bellew wraca do Ryanaira na stanowisko COO

archiwum freemalaysiatoday

Linia lotnicza Ryanair poinformowała, iż Peter Bellew – aktualnie dyrektor zarządzający (CEO) w Malaysia Airlines – wróci do Ryanaira i obejmie stanowisko Chief Operations Officer.

Peter Bellew, będzie odpowiedzialny za operacje lotnicze linii Ryanair, operacje naziemne, inżynierów oraz przede wszystkim pilotów, ich szkolenie, a także rozwój zawodowy. Głównym zadaniem Petera Bellewa jest upewnienie się, że błąd przy planowaniu grafików pracy pilotów, który zdarzył się na początku września nigdy się nie powtórzy.
Peter Bellew, który pracował w Ryanair do 2014 roku na stanowisku Dyrektora Operacji Lotniczych, powróci do firmy 1 grudnia 2017r.

Michael O’Leary, CEO Ryanaira powiedział: „Cieszymy się z powrotu Petera. Jego bogate doświadczenie zdobyte w dziele operacyjnym Ryanaira, a także wiedza i znajomość naszego modelu biznesowego są gwarancją utrzymania kontrolowanego wzrostu oraz rekordowej punktualności w branży z korzyścią dla naszych klientów oraz pracowników. Peter przeprowadzi transformacje w sposobie nagradzania naszych pilotów, współpracy z nimi, poprawy ich środowiska pracy i rozwoju zawodowego. W najbliższych latach nasza w naszej flocie znajdzie się 600 samolotów, a na ich pokładach będzie podróżowało 200 milionów osób rocznie, oczywiście w najniższych cenach.”

Peter Bellew dodał: „Cieszę się z powrotu do domu i cieszę się na myśl o nowym wyzwaniu kontrolowanego rozwoju Ryanaira, tj. 600 samolotów we flocie za 6 lat . Już nie mogę się doczekać współpracy z całym zespołem i wszystkimi załogami, które znam.”