Paweł Niewiadomski prezesem ECTAA

archiwum PIT

Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki został wybrany na przewodniczącego ECCTA (The European Travel Agents’ and Tour Operators’ Associations).

Obradujący w Malezji, członkowie ECTAA (The European Travel Agents’ and Tour Operators’ Associations), drugiego dnia w tajnych wyborach bezpośrednich wybrali Pawła Niewiadomskiego na nowego przewodniczącego. Zastąpił na tym stanowisku, pochodzącą z Estonii Merike Hallik. Pocżątkowo kandydowały jeszcze dwie osoby: z Chorwacji i Holandii. Przedstawiciel Chorwacji wycofał swoja kandydaturę. Z dwóch pozostałych wygrał Niewiadomski. Był on do tej pory wiceprzewodniczacym ECTAA.

ECTAA to instytucja zrzeszająca narodowe organizacje i stowarzyszenia agentów i organizatorów turystyki 30 krajów europejskich, w tym 27 członków UE. 

Paweł Niewiadomski ma 49 lat. Urodził się i mieszka w Łodzi. Wiele lat spędził za granicą. W latach siedemdziesiątych mieszkał w Egipcie, a od 1988 do 1991 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie był między innymi stypendystą na uniwersytecie w Reading. Ukończył turystykę w Głównej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Od 1992roku prowadzi biuro podróży Holiday Tours w Łodzi. Od 2002 roku zasiada we władzach PIT, obecnie druga kadencję, jako prezes. W zarządzie ECTAA pełnił dotąd funkcję wiceprzewodniczącego..