Park Motiongate w Dubaju otwiera dwa nowe roller coastery

Dwie kolejne atrakcje w parku rozrywki w Dubaju
Główne wejście do Motiongate w Dubaju/fot. archiwum Motiongate

Na początku 2021 roku na terenie Parku Motiongate ™ Dubai w strefie Lionsgate® ruszy pierwszy tego rodzaju na świecie roller coaster inspirowany popularną serią thrillera akcji – John Wick a także roller coaster inspirowany filmem Now You See Me (w Polsce znany pod tytułem Iluzja). Będzie to najszybciej obracającą się wokół osi pionowej kolejką górską (wirujący roller coaster).

Dyrektor generalny MOTIONGATE ™ Dubai Denis Pascal powiedział: „Rozpoczniemy rok 2021 z hukiem, oferując naszym gościom niespotykane dotąd atrakcje! Nieustannie szukamy sposobów, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wrażenia z MOTIONGATE ™ Dubai i nie możemy się doczekać, aby pobić kilka światowych rekordów, dzięki tym dwóm zupełnie nowym urządzeniom. Nie zawiodą one nawet tych najbardziej odważnych.”

MOTIONGATE ™ Dubai to największy park rozrywki na Bliskim Wschodzie inspirowany filmami, który zaprasza gości w każdym wieku do magicznego, mitycznego świata najpopularniejszych filmów kinowych w trzech legendarnych studiach filmowych – Columbia Pictures, DreamWorks Animation i Lionsgate.

John Wick: Open Contract – będzie to 4-wymiarowy, swobodnie obracający się coaster o przeciążeniu 2,8G, skonstruowany na 310-metrowym torze i osiągający prędkość do 64 km na godzinę. Inspirowany scenami z tego znanego filmu – po wejściu do The Continental goście wyruszą w podróż, która symuluje akcję ze świata Johna Wicka, podczas gdy kolejka górska pędzi po torze 4D i wykonuje obroty do przodu i do tyłu.

fot. archiwum Motiongate

Korzystając z kolejki Now You See Me: High Roller (w Polsce film znany jako Iluzja) osiągniemy prędkość do 70 km na godzinę i poczujemy się, jakbyśmy byli częścią śmiałej ucieczki Jeźdźców. Na żadnym innym roller coasterze nie doznamy bardziej intensywnych wrażeń – spadki, pętle i zawroty Immelmanna, podczas których wykonamy pełny zwrot o 180 stopni po wejściu w ekscytującą półpętlę toru, a zaraz potem kolejne pół obrotu.

W Dubaju zostanie otwarta największa na świecie fontanna

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center