Palenica – ruszają trasy

archiwum PKL

Uruchomione zostały dwie trasy: łagodna Szafranówka – dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na nartach oraz Palenica II, którą szczególnie upodobały sobie rodziny z dziećmi.

Ośrodek Palenica w Szczawnicy oferuje zróżnicowane trasy – wszystkie są sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Dwie z nich zostały już uruchomione. Początkujący swoją przygodę z nartami mogą zacząć na Szafranówce – to ponad 350 metrowy, łagodny, oświetlony zjazd. Palenica II natomiast to prawie dwukilometrowa, oświetlona trasa dla średniozaawansowanych, którą chętnie wybierają rodziny z dziećmi.

Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych, powiedział: „To stok, na którym nie będą się nudzić także doświadczeni narciarze. Przy dolnej stacji kolei krzesełkowej znajduje się także wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz klimatyczna restauracja „Pod Kolejką”. To idealne miejsce, aby po całym dniu spędzonym na stoku odpocząć w cieple, przy smacznym, domowym posiłku.”

Na Palenicy rodziny z dziećmi mogą liczyć na specjalne promocje. Polskie Koleje Linowe przygotowały skipassy rodzinne, które można zakupić w kasach biletowych, w sklepie internetowym lub w biletomatach.

Łukasz Chmielowski dodał: „Skipassy najlepiej kupić przez internet, aby nie tracić czasu na stanie w kolejkach. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.pkl.pl i zakupić kartę PKLpass. Z tej karty można korzystać przez wiele sezonów, również w innych ośrodkach Polskich Kolei Linowych.”

PKLpass można zakupić w kasach oraz w biletomatach lub zamówić na stronie https://www.sklep.pkl.pl/.
Karta obowiązuje w ośrodkach Kasprowy Wierch i Gubałówka w Zakopanem, Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa w Krynicy Zdrój, na Palenicy w Szczawnicy, na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim i w tym sezonie narciarskim również na Mosornym Groniu w Zawoi. Dodatkowo po zarejestrowaniu PKLpass w sklepie online, otrzymuje się 10% zniżkę na zakup każdego następnego skipassu.
PKL uruchomiły także aplikację mobilną PKLpass, dzięki której za pomocą smartfona można sprawdzać ceny i promocje oraz warunki narciarskie i pogodowe panujące w Palenicy i w pozostałych ośrodkach firmy.