Otwarta trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej na Kasprowym Wierchu.

fot. Stanisław Styrczyla

Od dzisiaj otwarta jest trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej, gdzie leży pokrywa naturalnego śniegu sięgająca 135 cm.

Pierwszy dzień jazdy na trasach narciarskich Kasprowego Wierchu dopuszczanych każdorazowo do użytkowania przez TPN i TOPR jest zawsze mocno wyczekiwany w środowisku narciarskim. Od kilku tygodni trwały prace, by jak najwcześniej udostępnić narciarzom trasę narciarską w Dolinie Gąsienicowej o długości 1200 m i różnicy wzniesień 400 m.

Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL, powiedział: „Tereny narciarskie na Kasprowym Wierchu udostępniane są dopiero wtedy, gdy naturalna pokrywa śniegu jest na tyle gruba, by jazda na nartach nie stwarzała zagrożeń dla tatrzańskiej przyrody i narciarzy. Życzymy wszystkim udanej zimy i niezapomnianej frajdy na Kasprowym Wierchu.”

Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch, dodał: „Na Kasprowym Wierchu nie mamy możliwości dośnieżania tras narciarskich, dlatego jesteśmy zdani na pogodę – temperaturę i naturalny opad śniegu. Bardzo dużo pracy wkładamy w przygotowanie tras narciarskich, które w niektórych miejscach odbywa się ręcznie.”

Skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w kasach i sklepie internetowym www.sklep.pkl.pl.

Termin otwarcia trasy narciarskiej w Dolinie Goryczkowej i nartostrady do Kuźnic jest uzależniony od rozwoju sytuacji pogodowej. W związku z zamkniętym przejazdem na trasę w Dolinie Goryczkowej powrót z Kasprowego Wierchu możliwy jest koleją kabinową Kasprowy Wierch. W styczniu kolej główna na Kasprowy Wierch czynna jest od 8:00 do 16:00.

Kolej krzesłowa w Dolinie Gąsienicowej jest czynna od 8:30 do 15:00. Ostatni wjazd odbywa się o godz. 14:00. Informacje o godzinach otwarcia tras i kolei na Kasprowym Wierchu dostępne są na stronie www.pkl.pl