Otwarcie sezonu na lodowcu Mölltaler już w czwartek

fot. archiwum TMR

Ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher należący do słowackiej spółki Tatry Mountain Resorts rozpoczyna sezon narciarski już w najbliższy czwartek 14 października.

Pierwsze przygotowania do nowego sezonu zimowego na lodowcu ruszyły już we wrześniu. Sprzyjająca zmiana pogody w ostatnich dniach, która przyniosła nie tylko ochłodzenie, ale także długo oczekiwane opady śniegu, przyspieszyła prace.

Stefan Klotz, dyrektor ośrodka, powiedział: „Armatki śnieżne pracują od środy na pełnych obrotach, chcemy stworzyć idealne warunki i przygotować stoki tak, by narciarze byli maksymalnie zadowoleni. Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać i sypnie też naturalnym śniegiem.“

Otwarcie stoków na lodowcu planowane jest w czwartek 14 Ponadto ośrodek przygotowuje uroczyste otwarcie sezonu 28 października, połączone z atrakcyjnym programem towarzyszącym.

Alpejski ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher znajduje się w górach Wysokie Taury (niem. Hohe Tauern), a ich najwyższy punkt znajduje się na wysokości 3122 m n.p.m. Dzięki świetnym warunkom Mölltal stał się ulubionym miejscem szkoleniowym reprezentacji narciarskich z całej Europy.

Najtańszą opcją, by cieszyć się jazdą na nartach w ośrodku Mölltaler Gletscher, jest sezonowy karnet narciarski Sprytna Sezonówka PREMIUM. Pozostali narciarze mogą skorzystać z limitowanej oferty całodziennych skipassów za 22 euro. Październikowa oferta specjalna będzie dostępna wyłącznie online na www.gopass.travel

Sprytna Sezonówka PREMIUM oprócz jazdy na nartach w ośrodku Mölltaler Gletscher i siostrzanym ośrodku Ankogel, umożliwia jazdę na nartach do końca sezonu zimowego 2021/22 także w najlepszych ośrodkach na Słowacji (Jasna – Chopok, Tatry Wysokie), w Czechach (Szpindlerowy Młyn) i w Polsce (Szczyrk). Nowością tego sezonu jest poszerzenie oferty o austriacki ośrodek Muttereralm Innsbruck, a także czeski ośrodek Ski Ještěd. Sprytna Sezonówka PREMIUM oferuje także 15 proc. zniżki w punktach gastronomicznych Bergrestaurant Eissee i Sonnblick Bar.

Austriackie przyczółki słowackiego giganta turystycznego