Otwarcie nowego hotelu marki MGallery w Bułgarii

fot. materiały prasowe

The Emporium Plovdiv – MGallery to pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany w mieście Płowdiw w Bułgarii. We wtorek 12 lipca odbyło się uroczyste otwarcie hotelu.

W wydarzeniu, które jest jednym z kamieni milowych dla bułgarskiej branży hotelarskiej i turystycznej wzięli udział przedstawiciele Accor oraz lokalni i międzynarodowi dziennikarze. Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić cały obiekt, nowoczesne wnętrza oraz doświadczyć na własnych kubkach smakowych pierwszorzędną kuchnię.

“Niezmiernie cieszymy się, że wraz z otwarciem kolejnego wspaniałego hotelu rozszerzamy swoją obecność i portfolio naszych marek w pięknej Bułgarii! Progres jest kluczowy dla Accor i poprzez ten nowy, wspaniały i zachwycający hotel z przyjemnością wcielamy w życie naszą misję” – oznajmia Sabina Bartyzel, SVP Operations Accor Eastern Europe.

“The Emporium Plovdiv – MGallery, położony w centrum miasta i czerpiący inspirację ze wspaniałej lokalizacji stanie się czarującym sanktuarium i obietnicą bogatych doświadczeń oraz niezapomnianych przygód. Niepowtarzalny charakter i niezwykłą historia hotelu będzie szczególnym uzupełnieniem unikatowej butikowej kolekcji MGallery” – przekonuje Paweł Pańczak, dyrektor hotelu The Emporium Plovdiv – MGallery.

“W trakcie spotkania prasowego Sabina Bartyzel, SVP Operations for Accor Eastern Europe oraz Frank Reul, Head of Development for Accor Eastern Europe & Balkans przybliżyli gościom filozofię marki MGallery, której rdzeniem jest poznawanie porywających historii, wspólne przeżycia i momenty zapadające w pamięć. Jednym z istotnych elementów umożliwiających wcielenie idei przewodniej w życie jest niepowtarzalny design, za który w The Emporium Plovdiv” – MGallery odpowiadają Olga i Irina Sundukovi, założycielki Sundukovy Sisters S+S.

To jedno z najszybciej rozwijających się i kreatywnych studiów architektonicznych w branży hotelarskiej, które w 2018 roku otrzymało tytuł „Designers of the year” przyznawany przez The Gold Key Awards. Kunszt studia prowadzonego przez siostry pozwolił ożywić oryginalne cechy budynku i nawiązać do lokalnego dziedzictwa, odzwierciedlając imponującą bułgarską historię w mieniących się złotych panelach wplecionych w design hotelu.

“Realizacja tego projektu to powód do ogromnej radości i dumy. Udało nam się zjednoczyć ze sobą innowacyjność i historię, tworząc unikalną koncepcję, w której czuć prawdziwą duszę Płowdiwu. Współpraca z Accor jako partnerem przedsięwzięcia jest zaszczytem i już teraz z niecierpliwością spoglądam w przyszłość, bo najlepsze dopiero przed nami” – zapowiada Boyko Kachulev, właściciel The Emporium Plovdiv – MGallery.

Pięciogwiazdkowy hotel oferuje 61 pokoi, w tym 12 niezwykłych apartamentów, zapewniających wyjątkową różnorodność udogodnień tworzących prawdziwie luksusowe doświadczenie. Centralnie położony The Emporium Plovdiv – MGallery mieści się w odległości krótkiego spaceru od głównych skarbów archeologicznych Płowdiwu: Rzymskiego Forum i Stadionu. Nieopodal na gości czekają też miejsca wpisane na wstępną listę światowego dziedzictwa UNESCO, czyli bazylika biskupia w Filipopolu i Stare Miasto. Oprócz tego blisko jest do najlepszych punktów handlowych i rozrywkowych zlokalizowanych w samym sercu Płowdiwu.

Zagraniczni podróżni i lokalni goście otrzymają możliwość skorzystania z intymnych stref relaksu, usług fitness oraz modnej restauracji. Dodatkowo o atmosferę zadbają perfumy do wnętrz opracowane przez ekskluzywną francuską firmę Shams Conseils Paris na indywidualne zlecenie MGallery.

Pierwszy hotel MGallery w Bułgarii powstaje w Plovdiv