Oszukańcza firma zostawiła klientów w Hiszpanii

Nielegalnie działająca firma Travel Models z Wielkopolski nie opłaciła przewozu ok 120 polskich turystów z Lloret de Mar w Hiszpanii. Firma nie znajduje się w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komuniakt,w którym zapewniło, że „dokłada wszelkich starań, by polscy turyści, – obecnie ok. 70 osób – pozostający w Lloret de Mar w Hiszpanii otrzymali wszelką niezbędna pomoc. Pozostali turyści ­- posiadając odpowiednie środki pieniężne – zdecydowali się na powrót do Polski na własną rękę. MSZ dokłada wszelkich starań, by polscy turyści pozostający w Lloret de Mar otrzymali wszelką niezbędną pomoc. Na miejsce dojechał konsul z Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie. Turystom zapewniony zostanie nocleg ze śniadaniem. Służba konsularna pracuje nad zapewnieniem jak najszybszego i bezpiecznego powrotu polskich turystów do kraju.”

Według nieoficjalnych informacji organizator zapłacił za mało za autokary – miał zapłacić 42 tysiące, a zapłacił tylko połowę tej kwoty.

Na stronie firmy udającej biuro podróży możemy przeczytać: „Firma Travel Models powstała z myślą o młodych ludziach pragnących przeżyć niezapomniane wakacje, które zapadną w Waszej pamięci na bardzo długi czas.” Trzeba przyznać, że ponad stu jej klientów na pewno tych wakacji nie zapomni.
Dalej zaś firma obiecuje: „Każdy wyjazd organizowany jest do miejsc słynących z najbardziej szalonych imprez. Organizując wycieczki dbamy o wasze portfele dając Wam bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do innych ofert. Nasza firma zapewnia również profesjonalną foto-relację z każdego wyjazdu, dzięki czemu do domu zabierzesz niepowtarzalne zdjęcia z wakacji. Tworząc dla was wyjazdy szukamy hoteli na wysokim poziomie tak aby sprostać waszym oczekiwaniom.
Głównym celem naszych wyjazdów jest wasza integracja tak abyście stworzyli prawdziwą zgrana ekipę.”

Zdaje się, że klienci ostatniego wyjazdy staną się zgraną ekipą, która uda się w poniedziałęk do siedziby firmy.

Wyjazd do Lloret de Mar kosztował 1 200 zł od osoby.

Cena zawierała:

  • 7 noclegów w Hotelu
  • przejazd autokarem klasy lux
  • opiekę przedstawiciela organizatora na miejscu
  • wyżywienie
  • animacje, gry i zabawy, wieczorna integracja
  • serwis informacyjny SMS