Opłata turystyczna w Chorwacji

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie

Opłata turystyczna w całym kraju mogłaby przynieść wielkie pieniądze na rozwój turystyki. O opłacie takiej w Chorwacji, jak funkcjonuje, na co pieniądze z niej są przeznaczane, opowie 24 października podczas IV Forum Promocji Turystycznej, Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Redakcja portalu WaszaTurystyka.pl jest orędownikiem wprowadzeniu w naszym kraju obowiązkowej opłaty turystycznej za każdy nocleg. W wielu krajach ona funkcjonuje i pozwala wzmocnić budżety promocyjne regionów i miejscowości. W 2016 roku w Polsce turyści krajowi i zagraniczni wykupili 78 mln noclegów. Przy opłacie 2 złotych od noclegu (mniej niż 50 centów) dałoby to ponad 150 mln złotych na promocję, prawie cztery razy tyle, ile wynosi całoroczny budżet Polskiej Organizacji Turystycznej. Przy wysokości 4 zł, suma wyniosłaby ponad 300 mln zł. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

O tym, ile wynosi opłata turystyczna w Chorwacji, jak jest pobierana, jak przychody z niej sa dzielone i jak wykorzystywane opowie podczas IV IV Forum Promocji Turystycznej, Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

IV Forum Promocji Turystycznej organizowane przez redakcje portalu WaszaTurystyka.pl odbędzie 24 października w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Program i rejestracja:

https://czwarteforumpromocjiturystycznej.evenea.pl/