Omio powiększyła portfolio o Busradar.pl

Działająca na polskim rynku wyszukiwarka połączeń Busradar.pl powiększyła portfolio spółki Omio, europejskiego lidera rezerwacji połączeń komunikacyjnych.

Busradar.pl to istniejąca od 2015 roku wyszukiwarka połączeń autobusów i autokarów dalekobieżnych, połączeń pociągowych oraz BlaBlaCar. Zgodnie z motto firmy – Wszystkie autobusy w zasięgu ręki – platforma udostępnia informacje o połączeniach ponad 300 przewoźników.

Dziś Busradar.pl najwięcej użytkowników ma w Niemczech, Polsce, na Ukrainie i Bałkanach. Platforma obecna jest także w Rosji i Turcji. Wyszukiwarka dostępna jest w 11 wersjach językowych.

W marcu 2019 roku Busradar.pl stał się częścią grupy Omio. To działający od 2013 – pod marką GoEuro – berliński start-up, który w lutym 2019 zmienił nazwę na Omio. W październiku 2018 roku firma otrzymała 150 mln USD w kolejnej rundzie finansowania. Była to jedna z największych inwestycji na niemieckim rynku.

Omio należy do liderów rynku wyszukiwarek połączeń pociągowych, autobusowych i lotniczych w Europie. Oferuje dostęp do usług 800 przewoźników z 15 krajów Europy i możliwość dotarcia do ponad 120 tysięcy miejsc na terenie Europy. Miesięcznie z wyszukiwarki korzysta 27 milionów użytkowników. Rebranding ma związek z planami wejścia platformy na rynki Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji, a także pogłębienia obecności na rynku europejskim. Firma zatrudnia 300 osób w ponad 45 krajach.

Pozyskanie Busradar.pl przez Omio poszerzyło ofertę firmy o połączenia komunikacyjne z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.