Od dzisiaj hotele w Polsce zostają zamknięte

Zamknięcie hoteli
Hotele zostają zamknięte

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w ramach zaostrzenia walki z pandemią koronawirusa, od dzisiaj wszystkie hotele będą zamknięte. Wyjątkiem będą te, przeznaczone dla osób odbywających kwarantannę oraz obiekty służące jako miejsca noclegowe dla służb medycznych.

Rząd zdecydował się wprowadzić twardsze regulacje prawne. Obostrzenia przepisów mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Liczba zarażonych przekroczył już 211 osób. Wśród innych przepisów wprowadzono również to, że przy jednej kasie w sklepie mogą przebywać maksymalnie trzy osoby przy zachowaniu odpowiedniego odstępu. Wchodzić do sklepu będzie można pojedynczo lub przy zachowaniu odległości 2 metrów. Dla seniorów (powyżej 60 roku życia) wprowadzono godziny 10-12 w sklepach, aptekach i drogeriach.

Decyzją rządu zostają zamknięte nie tylko hotele, ale i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego). Zakaz noclegów nie dotyczy osób, które są w delegacji i korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Dla tych osób hotele pozostają otwarte.

Jeśli chodzi o gości hotelowych przebywających obecnie w hotelach, muszą się wymeldować do najbliższego czwartku.

 

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center