Od dziś wakacje w Turcji bez paszportu. Polakom wystarczy dowód osobisty

twierdza w Kayseri Turcja
twierdza w Kayseri Turcja

W dzisiejszym tureckim Resmî Gazete opublikowano decyzję o możliwości wjazdu do kraju przez Polaków na podstawie dowodu osobistego. Dotychczas do przekroczenia granicy niezbędne było posiadanie paszportu.

Turcja jest chętnie wybieranym kierunkiem na wakacje przez Polaków. Kraj ten nadaje się nie tylko na wakacje, ale też na majówkę, długi weekend czy krótki citybreak. Możliwość wjazdu na dowód osobisty ma być ułatwieniem, które pomoże ożywić ruch turystyczny na nadchodzący sezon.

Zgodnie z art. 18 ustawy nr 6458 o Cudzoziemcach i Ochronie Międzynarodowej postanowiono zwolnić z obowiązku wizowego obywateli RP posiadających dowód osobisty na podróże turystyczne i przepustki tranzytowe do Turcji na maksymalny okres pobytu 90 dni w ciągu 180 dni.

Przed wyjazdem do Turcji wszyscy podróżni mają wciąż obowiązek wypełnienia formularza wjazdowego, co najmniej na cztery dni przed przybyciem do kraju. Osoby niezaszczepione muszą posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Podróżni, którzy są zaszczepieni i ozdrowieńcy muszą posiadać dokument potwierdzający status Covid-19.

Przypominamy też, że wizy turystyczne do Turcji zostały zniesione (2 marca 2020 r.) dla osób podróżujących z Polski, o ile ich pobyt nie przekracza więcej niż 90 dni.

Turcja uruchamia nową platformę edukacyjną „All in Türkiye”