Od 4 maja całe Tatry otwarte

Tatry otwierają się od 4 maja
Jedna z dolin tatrzańskich/fot. Dariusz Giś/TPN

Na dzisiejszej konferencji dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Szymon Ziobrowski, poinformował o ponownym udostępnieniu obszaru polskich Tatr od 4 maja.

TPN rekomenduje zakup biletów drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową TPN (tpn.pl) oraz aplikacje SkyCash, mPay.
Jednocześnie dyrekcja TPN przypomina, że należy zachowywać dystans od innych turystów i unikać miejsc koncentracji ludzi na szlaku i w miejscach odpoczynku.

Szymon Ziobrowski podkreślił, że „Najprawdopodobniej turysta w ogóle nie będzie musiał zatrzymywać się w punkcie wejścia do parku, natomiast musi liczyć się z tym, że będziemy prowadzić wyrywkowe kontrole biletów”

Ważne też, że infrastruktura w TPN nie jest dezynfekowana, w związku z tym należy unikać dotykania barierek, ławek, stołów, bez zabezpieczenia w postaci rękawiczek. Po powrocie należy dokładnie umyć ręce.

Na najpopularniejszych szlakach, takich jak droga do Morskiego Oka czy Dolina Kościeliska wprowadzone będą limity wejść. Na początku maja nie będą kursować pojazdy konne, startuje zaś kolejka linowa na Kasprowy Wierch.

Podczas majówki otwarte będą tylko cztery dolinki reglowe: Strążyska, Białego, ku Dziurze i za Bramką.

Po stronie słowackiej szlaki tatrzańskie są cały czas otwarte, w piątek zaś ruszają kolejki górskie.