O promocji turystyki wśród niesłyszących porozmawiamy na X Forum Promocji Turystycznej

fot. archiwum LOT Mazury Zachodnie

Już za 22 dni podczas X Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 6 kwietnia w Orientarium w Łodzi, Marlena Rogowska, dyrektor biura Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazury Zachodnie, opowie o promocji turystyki wśród osób niesłyszących.

W Polsce – według statystyk GUS – jest prawie 850 tys. ludzi z różnymi wadami słuchu. Ponad połowa z nich to osoby niesłyszące lub niedosłyszące. Dodatkowo z roku na rok coraz więcej ludzi przyznaje się do problemów ze słuchem. Obniża się także granica wieku osób, u których występuje niedosłuch – jego skutki odczuwa obecnie już blisko połowa osób poniżej 40. roku życia.

O turystyce w mig, eliminowaniu barier w turystyce, korzyściach płynących ze znajomości Kultury Głuchych, innowacyjnych rozwiązaniach, organizacjach turystycznych w Polsce, które zaczęły wdrażać dobre praktyki oraz dlaczego warto znać język migowy opowie Marlena Rogowska autorka wielu projektów skierowanych do osób niesłyszących na Mazurach Zachodnich. Zaprezentuje nowości w tym temacie a także przedstawia miasta które wdrażają dobre praktyki.

Marlena Rogowska

X Forum Promocji Turystycznej odbędzie 6 kwietnia w łódzkim Orientarium.

Organizatorem jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorami są: Łódzka Organizacja Turystyczna oraz Orientarium w ZOO w Łodzi.

Partnerami są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Miasto Olsztyn, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Patronami są: Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki.

Program i rejestracja TUTAJ

O promocji piwem, winem i innymi trunkami porozmawiamy na X Forum Promocji Turystycznej