Nowy szlak kajakowy na Orzyszy

AG

Gmina Orzysz w województwie. warmińsko-mazurskim chce w nadchodzącym sezonie turystycznym uruchomić 15-kilometrowy szlak kajakowy na rzece Orzyszy.

W rozmowie z PAP, burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski powiedział: „Do lata zostanie przygotowana 15-kilometrowa trasa kajakowa na rzece Orzyszy. Do tego czasu trasa ma być oczyszczona z wiatrołomów, miejscami rzeka zostanie pogłębiona. Niezbędne roboty wykonają miejscowe spółki pracujące w melioracji. Zamierzamy też oznaczyć trasę i opracować przewodniki.”

Z kolei, również dla PAP, Roman Prusiński, organizator spływów kajakowych na Krutyni i innych rzekach, ocenił: „Sam pomysł jednak jest doskonały i jestem pewien, że znajdą się chętni na spływy tą trasą. Jeśli przybędzie w regionie kolejna trasa kajakowa, to na Krutyni może zrobi się troszkę luźniej, poza tym coraz więcej ludzi lubi aktywnie spędzać czas, niezależnie od pogody.”

Prezes warmińsko-mazurskiego oddziału PTTK Marian Jurak w rozmowie z PAP podkreślił: „Orzysz nie jest teraz oblegany przez gości, a sama meandrująca rzeka Orzysza w jego ocenie jest bardzo malownicza. We wsi Nowe Guty, gdzie trasa ma się kończyć, jest najpiękniejszy widok na Śniardwy.”