Nowy statek Costa Cruises

Costa Smeralda/fot. archiwum Costa Cruise

Costa Smeralda to drugi na świecie i pierwszy we flocie Costa Cruises statek napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG) czyli najczystszym paliwem kopalnym. Najnowszy i największy flagowy liniowiec wypłynął w swą pierwszą podróż 21 grudnia 2019 roku.

Użycie gazu jako paliwa eliminuje całą emisję dwutlenku siarki i pyłu zawieszonego oraz znacząco wpływa na zmniejszenie emisji tlenków azotu i dwutlenku węgla, zarówno podczas rejsu, jak i postoju w porcie. Nazwa statku nawiązuje do jednego z najpiękniejszych miejsc na Sardynii (Costa Smeralda oznacza Szmaragdowe Wybrzeże).

Małe miasteczko na wodzie

Na pokładzie Costa Smeralda znajduje się łącznie 2612 kabin mieszkalnych: 28 apartamentów, 106 kabin tarasowych, 1522 kabin balkonowych, 168 kabin z widokiem na ocean oraz 788 kabin wewnętrznych.

Na nowym flagowym liniowcu Costa Cruises czeka wiele niespodzianek. Na pokładzie znajduje się muzeum CoDe – Costa Design Collection Museum o powierzchni 400 m2, teatr, kasyno, klub jazzowy, Piazza di Spagna – schody nawiązujące do Schodów Hiszpańskich w Rzymie, biegnące przez trzy pokłady, skierowane w stronę rufy oraz Passeggiata Volare – panoramiczny chodnik umieszczony nad pokładem na wysokości 65 metrów. Costa Smeralda to nie tylko uczta dla oczu, ale także uczta dla podniebienia: na pokładzie znajduje się 16 restauracji, w których panuje przyjazna atmosfera i w których można spróbować najlepsze tradycyjne dania kuchni włoskiej.

SPA na pokładzie

Do dyspozycji gości jest także centrum spa Sole Mio, wyposażone m.in. w łaźnię turecką, grotę śnieżną i solną oraz 16 gabinetów zabiegowych, ponadto cztery baseny, w tym jeden kryty ze słoną wodą, AcquaPark ze zjeżdżalniami, centrum fitness, kluby dla dzieci oraz wielofunkcyjne boisko sportowe z widokiem na morze.

Costa Smeralda pływa przez cały rok. Tygoddniowe rejsy (sb-sb) w sezonie wakacyjnym przebiegają na trasie Savona-Marsylia-Barcelona-Palma de Mallorca-Cagliari-Civitavecchia, natomiast zimą w sezonie 2020/21 przystanek w Cagliari będzie zastąpiony cumowaniem w Palermo.

Travel Advance przedstawicielem w Polsce

Costa Cruises, należąca do grupy Costa Crociere S.p.A jest reprezentowana w Polsce przez firmę Travel Advance. Zadaniem agencji jest realizacja działań PR oraz obsługa mediów społecznościowych w Polsce.