Nowy letni rozkład PKS Polonusa

archiwum PKS Polonus

Nowością w rozkładzie jazdy PKS Polonus jest wakacyjny kurs do Kołobrzegu oraz jedyne w kraju, bezpośrednie połączenie Warszawa – Zakopane, prowadzące przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską.

Koszt standardowego biletu w jedną stronę – we wszystkich wakacyjnych kierunkach – nie przekroczy w PKS Polonus kwoty 90 zł. W cenie 70-88 zł za bilet podróżni dojadą do popularnych destynacji nadmorskich, jak np. Kołobrzeg, Dębki czy Łeba oraz górskich, w tym do Kudowy Zdroju i Szklarskiej Poręby. Najtaniej – bo już za 35-50zł – można dotrzeć na Warmię i Mazury.
Bilety – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej w 60-dniowej przedsprzedaży – można kupić szybko i wygodnie na stronie www.pkspolonus.pl, korzystając z opcji rezerwacji miejsc w systemie online. Ponadto, są one dostępne również: u kierowcy, w kasach dworcowych PKS oraz w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju.
Osoby podróżujące z dziećmi do lat 13. mogą dodatkowo liczyć na 50 proc. ulgę, a studenci do 26. roku życia oraz osoby, które ukończyły 60 lat na 20 proc. zniżkę przy zakupie biletów. Pozostali podróżni mają do dyspozycji – w ramach cyklicznych akcji promocyjnych – bilety w cenie „5-10-15 zł” czy możliwość zakupu biletu powrotnego online taniej od 30 proc. do 50 proc.

Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus, powiedział: “Wakacje to zdecydowanie najbardziej intensywny okres w działalności firmy przewozowej. Polska słynie z ciekawych i niedrogich – a przy tym niezwykle bezpiecznych dla turystów – miejsc, w których można aktywnie spędzić urlop z rodziną czy przyjaciółmi. Stąd od kilku już lat systematycznie notujemy – w efekcie wzmożonego zainteresowania podróżnych krajowymi destynacjami turystycznymi – duże zainteresowanie i rosnącą sprzedaż biletów na krajowe, wakacyjne kursy PKS Polonus.”