Nowy letni rozkład jazdy PKS Polonus

PKS Polonus – 6 wakacyjnych linii, ponad 20 wypoczynkowych miast, takich jak Kołobrzeg, Krynica Morska, Władysławowo, Mielno, Łeba czy Jastrzębia Góra w nowym, letnim rozkładzie jazdy, ‘Tanie Powroty’ oraz promocyjne punkty za każdy przejazd, wymienne na bezpłatne bilety.

W letnim rozkładzie jazdy nie zabraknie najbardziej popularnych i lubianych przez Polaków zakątków Polski. Można już rezerwować bilety na podróże w terminach od 23 czerwca aż do 31 sierpnia na trasy:
• Warszawa – Krynica Morska, przez Stegnę i Kąty Rybackie
• Warszawa – Łeba, przez: Gdańsk, Puck, Władysławowo, Jastrzębią Górę, Karwię i Dębki
• Warszawa – Darłówko, przez: Koszalin, Mielno, Łazy, Dębki i Darłowo
• Warszawa – Kołobrzeg
• Warszawa – Mielno
• Warszawa – Giżycko, przez: Ruciane-Nida, Mikołajki, Ryn i Wilkasy

Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający Polonus powiedział: „Na ten dzień czekali wszyscy miłośnicy letnich wyjazdów. Otwieramy sprzedaż biletów na wakacje w ramach naszych 6 bardzo popularnych linii, m.in. do Jastrzębiej Góry, Władysławowa, Dębek, Mielna, Giżycka czy Mikołajek. Zachęcamy do rodzinnego podróżowania komfortowymi, nowoczesnymi autokarami Polonus, które codziennie będą wyjeżdżać z dogodnie zlokalizowanego dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Z ogromną starannością dbamy o to, by pasażerowie mogli dotrzeć do celu bezpiecznie, wygodnie oraz w atrakcyjnych cenach.”

Osoby podróżujące z dziećmi do lat 13. mogą dodatkowo liczyć na 50 proc. ulgę, a studenci do 26. roku życia oraz osoby, które ukończyły 60 lat na 20 proc. zniżkę przy zakupie biletów. Przewoźnik honoruje również ulgi od 37 proc. do nawet 95 proc. dla osób niewidomych czy niepełnosprawnych oraz dla ich opiekunów.

Wybierając się w letnią podróż z Polonusem, warto również skorzystać z wakacyjnej promocji „Tanie Powroty”, umożliwiającej zakup online biletu powrotnego taniej o 30 proc., przy równoczesnym zakupie biletów w obie strony.
Co więcej – wakacyjne kursy objęte są programem lojalnościowym „Pasażer Plus”, w którym za zakup biletów na stronie przewoźnika – nawet tych w promocyjnych cenach – podróżni otrzymują 5 punktów za każdą wydaną złotówkę, wymiennych na bezpłatne bilety.

Na czas podróży przewoźnik Polonus zapewnia między innymi: darmowe WiFi na pokładzie autokaru, bezpłatny fotelik samochodowy czy – tak ważną w czasie upałów – opiekę wykwalifikowanych kierowców z uprawnieniami certyfikowanych ratowników drogowych, gotowych do udzielenia pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i zachorowaniach. Dodatkowo, pasażerowie niepełnosprawni i z ograniczoną sprawnością ruchową – po wcześniejszym przesłaniu formularza za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika – mają zapewnioną przez Polonusa i Dworzec Zachodni właściwą opiekę oraz warunki podróżowania odpowiednie dla osób mających problemy z poruszaniem się.