Nowy hotel Rainbow na Zakintos uroczyście otwarty

MM

Ostatnie prace wykończeniowe, ustawianie mebli, przygotowywanie basenu i restauracji, odbiór techniczny – to ostatnie dni przed przyjęciem pierwszej grupy do nowego, pięciogwiazdkowego hotelu Rainbow na Zakintos. Grupa agentów przyjechała obejrzeć obiekt i wziąć udział w jego uroczystym otwarciu.

To trzeci obiekt należącej do grupy Rainbow sieci White Olive i jednocześnie pierwszy pięciogwiazdkowy. Pierwsi turyści przyjadą tu piątego lipca, ale już w ostatnich dniach czerwca hotel odwiedziła ekipa Rainbow w towarzystwie agentów, mediów i firm współpracujących przy budowie. Trzeci hotel na Zakintos należący do touroperatora ma 195 pokoi i działa w formule all inclusive.

Dziewięć miesięcy i gotowe

„To był rekord budownictwa, remont rozpoczęliśmy we wrześniu 2018 roku, a już udało się oddać obiekt do użytku. Pragnę podkreślić, że White Olive Elite Laganas ma bardzo nowoczesne wyposażenie, system indywidualnego wi-fi w pokojach. Jest też ekologiczny – zasilany w całości z paneli słonecznych” – mówił podczas oficjalnego otwarcia prezes Rainbow Grzegorz Baszczyński.

Hotel znajduje się w miejscowości Laganas, 300 metrów od plaży (nie ma bezpośredniego zejścia). Są dwa baseny, dwa bary, jeden bar basenowy i dwie restauracje – jedna z nich a la carte. W sumie załoga liczy 64 pracowników.

Dla spokojniejszych klientów

W sumie sieć White Olive dysponuje już 270 pokojami. To hotele raczej dla rodzin i osób szukających spokojnego wypoczynku. Minimalistyczny, elegancki wystrój, kameralny nastrój, przestrzeganie ciszy nocnej.

„Obiekty te nie powstały raczej z myślą o kliencie imprezującym do późna. Bary hotelowe zamykane są o 23, o tej godzinie gasną światła. Bawić można się w mieście i na plaży, w hotelu ma być spokój” – wyjaśnia Edyta Romanowska, rzecznik prasowy Rainbow.

Z kim wypoczywa Polak

Agenci biorący udział w wyjeździe przyznają, że White Olive cieszą się powodzeniem nie tylko ze względu na jakość oferty, ale też ze względu na to, że są to obiekty należące do polskiej grupy. Raibow ma wyłączność na polskim rynku, a w sprzedaży zagranicznej ostrożnie dobiera klientelę. Stawia raczej na kraje grupy V4 i Skandynawów.

Przyjeżdżają tu Węgrzy, Czesi, Słowacy, a także Duńczycy. Brytyjczycy zdarzają się sporadycznie, bo mogą kupić pobyt tylko przez portale rezerwacyjne takie jak Booking czy Expedia (sprzedawane są tylko „luki”, których nie wypełnią touroperatorzy). A dla polskiego klienta to, w jakim towarzystwie będzie wypoczywał, ma znaczenie.

Rainbow zamierza zainwestować w kolejny hotel w Grecji, ale już na innej wyspie – Rodos, Kos albo Krecie. Będzie też rozbudowywał infrastrukturę w hotelach już istniejących. Hotel White Olive Premium Laganas, czterogwiazdkowy obiekt sąsiadujący z nowym Elite, zostanie wzbogacony o strefę chillout i infrastrukturę sportową.

Więcej o strategii Rainbow dotyczącej sieci White Olive mówił nam Grzegorz Baszczyński w wywiadzie.