Nowy F&B Manager Hilton Garden Inn Kraków Airport

archiwum Hilton Garden Inn Kraków Airport

Michał Karczewski został nowym kierownikiem działu gastronomii w przylotniskowym hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Związany z hotelem od kilkunastu miesięcy Karczewski zastąpił na tym stanowisku Piotra Kocimskiego.

Nadrzędnym celem kierownika działu gastronomii będzie budowanie profesjonalnego zespołu restauracji, pełnego pasji i ceniącego wartości marki Hilton Garden Inn oraz spółki Kraków Airport Hotel. To właśnie te wartości pozostają w doskonałej symbiozie z ambicją Michała Karczewskiego, który ceni sobie szerokie możliwości rozwoju, jakie stwarza mu praca w Kraków Airport Hotel – spółce zarządzającej obiektem.

Nowy Food and Beverage Manager hotelu, który znajduje się tuż obok krakowskiego portu lotniczego, od grudnia 2016 roku pracował w nim jako Assistant F&B Manager i był odpowiedzialny m.in. za zakupy, przygotowywanie wycen ofert handlowych, cateringów, imprez okolicznościowych. Po okresie asystowania przyszła pora na funkcję kierowniczą – jako F&B Manager odpowiedzialny będzie m.in. za zarządzanie budżetem, zarządzanie podległym zespołem czy negocjacje umów handlowych z najważniejszymi kontrahentami.

Michał Karczewski nazywa siebie „dzieckiem krakowskiej gastronomii” – od niemal dekady związany jest z branżą, w której pierwsze kroki stawiał jako barman w Hard Candy bezpośrednio współpracując z Wojciechem Urbańskim, późniejszego mistrza świata w stylu klasycznym barmańskim. Następnie Karczewski pracował w tętniącym życiem Baroque, potem przez dwa lata był szefem baru w Le Scandale na Kazimierzu. Wreszcie, postanowił odejść od barmaństwa i w Zakładce Rafała Targosza stworzył autorską kartę alkoholi, zaś w Ed Red Adama Chrząstowskiego tworzył unikalne koktajle kulinarne.

W międzyczasie nie zapominał o edukacji – zdobył ukończył kurs II-ego stopnia Wine and Spirit Education Trust, brał też udział w licznych szkoleniach produktowych i został Brand Ambasadorem Grappa Marzadro, dla której to marki m.in. prowadził szkolenia i pomagał zaistnieć na polskim rynku. W wolnym czasie fascynuje się fotografią i rowerami – uwielbia poranną jazdę do pracy po krakowskim Lesie Wolskim.