Nowy dyrektor regionalny IGHP w woj. łódzkim

archiwum IGHP

Jolanta Tylus, odpowiedzialna za Hotel Holiday Inn w Łodzi, została dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w województwie łódzkim. Jolanta Tylus pierwsze kroki w hotelarstwie stawiała w hotelu Marriott, gdzie pracowała w dziale HR, administracji i sprzedaży. W 2003 roku objęła stanowisko dyrektora handlowego w EXPO XXI, a w 2005 roku dyrektora fundacji w Polish Prestige Hotels & Resorts. Jolanta Tylus była związana z siecią Starwood, gdzie zarządzała sprzedażą hoteli Sheraton i Westin, a także z hotelem Courtyard by Marriott, gdzie pracowała na stanowisku zastępcy dyrektora hotelu. W latach 2008-2012 była zatrudniona w sieci hotelowej Louvre Hotels Group – do września 2010 roku na stanowisku dyrektora generalnego w Katowicach, a od 1 października do stycznia 2012 roku w Szczecinie. Obecnie jest dyrektorem hotelu Holiday Inn w Łodzi, z którym związana jest od otwarcia w 2012 roku.

Prywatnie wielbicielka teatru i dobrej literatury. Jako była koszykarka jest niezwykle aktywną osobą i stale podejmuje nowe wyzwania. Relaksuje ją sport, systematycznie biega, także półmaratony.

Inicjatywa powołania dyrektorów regionalnych ma na celu intensyfikację prac na terenie całego kraju. Do zadań przedstawicieli Izby we wszystkich województwach należy m.in.: usprawnienie komunikacji środowiska hotelarzy, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, monitorowanie wydarzeń branżowych czy współpraca z władzami, samorządami i innymi instytucjami.