Nowości w letnim rozkładzie Air France KLM

archiwum Air France

Cztery linie należące do Grupy Air France KLM poszerzą swoją ofertę o ponad 50 nowych połączeń na całym świecie. Ponadto linie Air France KLM wprowadzą do eksploatacji nowe samoloty.

W sezonie letnim 2016 możliwości transportowe Grupy zwiększą się 1,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Stanie się tak głównie za sprawą niskokosztowej linii Transavia (należącej do Grupy Air France KLM), której wzrost oferowania miejsc szacuje się aż na 14,8 proc. W przypadku lotów dalekiego zasięgu możliwości Grupy w zakresie transportu lotniczego poprawią się 0,1 proc., a w przypadku lotów średniego dystansu o 0,7 proc.
W najbliższych miesiącach siatka lotów Air France KLM w Europie powiększy się aż o 13 nowych tras. Wśród nowości znalazły się: Drezno (Niemcy) od 16 maja, Genua (Włochy) od 22 kwietnia, Inverness (Szkocja) 17 maja, Southampton (Anglia) od 16 maja, Alicante od 4 lipca, Ibiza − loty sezonowe między 4 lipca i 27 sierpnia, i Walencja (Hiszpania) od 23 kwietnia obsługiwane przez KLM z lotniska Amsterdam-Schiphol, a także Glasgow (Szkocja) otwarte z końcem marca 2016 roku, Biarritz, Ajaccio i Calvi (Francja) obsługiwane przez Air France z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a. Ponadto Air France uruchomił właśnie nowe połączenie do Amsterdamu z francuskiego miasta Rennes.
Również niskokosztowa linia Transavia poszerzy swoją ofertę aż o 36 nowych tras, w tym 18 z Monachium, 13 z Francji (Paryż, Lyon i Nantes) i 5 z Holandii (Amsterdam i Eindhoven).

W pierwszym tygodniu maja tego roku oferta linii KLM powiększy się o nowy kierunek do Stanów Zjednoczonych – trzy razy w tygodniu będzie można polecieć z lotniska Amsterdam-Schiphol do Salt Lake City, stolicy stanu Utah.

Z początkiem czerwca tego roku, Air France zacznie oferować loty z lotniska Paryż-Orly do Nowego Jorku (JFK), dokąd do tej pory przewoźnik latał z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a (CDG). Loty z Orly, które jest drugim najbardziej popularnym portem lotniczym w Paryżu, mają zapewnić lepsze połączenia z siecią krajową
Kolejna nowością w rozkładzie, jest wznowienie od 17 kwietnia lotów Air France do Teheranu (Iran), natomiast 4 maja KLM uruchomi nowe połączenie Amsterdam-Astana (Kazachstan).

Aby lepiej sprostać zapotrzebowaniu na loty do popularnych miast na Zachodnim Wybrzeżu USA, Air France będzie latał do Los Angeles i San Francisco większymi samolotami, z większą liczbą miejsc. Natomiast KLM będzie realizował dodatkowe loty samolotem Boeing 787 Dreamliner do San Francisco, oferując na tej trasie 9 połączeń tygodniowo oraz dodatkowe połączenia do Los Angeles (w szczycie sezonu do 14 połączeń tygodniowo).

Dobrą informacją dla podróżnych z południa Polski jest fakt, że przez cały sezon letni 2016 linia KLM oferuje dwa połączenia dziennie na trasie Kraków-Amsterdam. Zwiększenie liczby lotów z 5 do 14 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie. Dodatkowy, poranny lot z Krakowa stwarza bogatą listę możliwości dalszych połączeń z przesiadką w Amsterdamie.
Natomiast od 4 lipca tego roku, Air France oferować będzie sezonowy rejs z Krakowa do Paryża 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot 28 sierpnia). Na nowej trasie będzie latać samolot typu Airbus 319 wymiennie z A318. Obok Warszawy, Kraków jest drugim polskim miastem obsługiwanym przez francuską linię lotniczą.
Warto również wspomnieć, że w sezonie letnim z Warszawy do Paryża i Amsterdamu linami Air France KLM można polecieć aż 7 razy dziennie.

Pod koniec sezonu letniego 2016, na lotach dalekiego zasięgu, Air France będzie miał w eksploatacji 32 samoloty Boeing 777, obsługujące loty dalekiego zasięgu, wyposażone w nowe, zmodernizowane kabiny we wszystkich klasach. Również samoloty Air France latające w Europie zyskują stopniowo nowe skórzane fotele. Z ich wygody korzystają już pasażerowie 24 Airbusów Airbus A319, a następnie będą instalowane w 25 samolotach Airbus A320.

Linia KLM jest w trakcie stopniowej modernizacji kabin w swoich samolotach. Do końca października tego roku już 75 proc. floty KLM dalekiego zasięgu będzie wyposażona w Klasie Biznes w nowoczesne fotele rozkładane do pozycji płaskiego łóżka.

Ponadto w sezonie letnim, KLM wprowadzi kolejne maszyny Boeing B787 Dreamliner do swojej siatki połączeń dalekiego zasięgu, które w części lub w całości będą obsługiwać 14 tras na wszystkich kontynentach:

– Bliski Wschód: Abu Zabi, Dubaj, Muscat,
– Afryka: Kair, Cape Town,
– Ameryka Północna: San Francisco, Toronto,
– Ameryka Południowa: Rio de Janeiro,
– Azja: Chengdu, Delhi, Hangzhou, Osaka, Szanghaj i Xiamen.