Nowe Trendy w Turystyce 2024 już 12 kwietnia w Gdańsku

Już 12 kwietnia odbędzie się 14. edycja jednej z najważniejszych konferencji branży turystycznej w Polsce – Nowe Trendy w Turystyce. Tradycyjnie spotkamy się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Organizatorzy zapraszają do zakupu biletów.

Nowe Trendy w Turystyce to najnowsze informacje i trendy ze świata turystyki, a także ciekawe prelekcje i wykłady prowadzone przez uznanych ekspertów. 12 kwietnia będziemy poruszać się w czterech głównych obszarach: statystyka w turystyce, marketing miejsc, turystyka doświadczeń oraz turystyka zrównoważona:

  • Dane statystyczne oraz metody opracowywania analiz z pewnością przysłużą się lepszemu planowaniu działań i efektywnemu dobieraniu usług do potrzeb klientów.
  • Marketing miejsc pomoże Wam wybrać perełki z Waszej oferty i odpowiednio wykorzystać je w celu skutecznej promocji. Najlepsi eksperci z agencji reklamowych opowiedzą o swoich doświadczeniach i projektach turystycznych.
  • Z kolei turystyka doświadczeń to temat, który z powodzeniem wykorzystuje się przy konstruowaniu atrakcyjnej oferty. Spojrzenie na temat oczami turysty to niezmiennie podstawa efektywnego działania.
  • Turystyka zrównoważona pozwoli poznać najnowsze światowe trendy, dzięki którym ruch turystyczny przynosi pozytywne efekty dla całej lokalnej społeczności, nie będąc uciążliwym.

Pod znakiem turystyki filmowej

Specjalnym tematem 14. edycji będzie… turystyka filmowa! Opowiemy o współpracy z funduszami filmowymi, ekipami filmowymi i o tym, jak wykorzystać potencjał lokacji znanych z serialowych historii w branży turystycznej.

Wśród ekspertów m.in.: Jarosław Szczygieł (Standardy ekologiczne jako sposób zdefiniowania turystyki zrównoważonej), Kamil Czajkowski (Co w prasie turystycznej piszczy, czyli poranna prasówka), Kaja Szafrańska (O podróżach szlakami filmowymi), Gdańska Komisja Filmowa wraz z gośćmi (O współpracy branży turystycznej z producentami i regionalnymi komisjami filmowymi), reprezentant Agencji White Bits (Wykorzystanie AI w marketingu). Z kolei od dyrektora ZOPOT Praga Pavla Trojana dowiemy się, jaka jest specyfika czeskiego rynku turystycznego i dlaczego Polska stała się nową Chorwacją dla naszych południowych sąsiadów. Także sponsor główny, firma Mastercard, będzie miała swój panel, który poświęci statystyce w branży turystycznej.

A dzień wcześniej, 11 kwietnia, zapraszamy na spacer filmowy z przewodnikiem. Poprowadzimy Was szlakiem najbardziej znanych oraz najnowszych produkcji, które wykorzystały gdańskie plenery.

Konferencja odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej, jak i on-line. Wydarzenie poprowadzi Michał Zalewski. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem m.in. prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat medialny nad konferencją objęła Wasza Turystyka.

Szczegóły oraz bilety na stronie: newtrendsintourism.com