Nowa zakopiańska siedziba PKL

Polskie Koleje Linowe 28 października zmieniły siedzibę spółki i przeniosły się z kamienicy przy Krupówkach do nowej lokalizacji. Nowoczesne biuro jest położone w północnej części Zakopanego, przy ulicy Bachledy. Do dyspozycji pracowników i klientów oddano nowoczesny, funkcjonalny budynek wpisujący się w podhalański krajobraz.

Budynek nowej siedziby i biura PKL przy ulicy Bachledy zapewnia pracownikom komfortowe, ergonomiczne warunki pracy spełniające najwyższe standardy. Dla gości i kontrahentów spółki stanowi przyjazne i prestiżowe miejsce do wspólnych projektów. Zmiana siedziby związana jest z ciągłym rozwojem firmy, rosnącą skalą biznesu, a co za tym idzie liczbą pracowników, która z 200 osób w 2013 roku wzrosła obecnie do ponad 300 we wszystkich ośrodkach PKL.

Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL, powiedział: „W kamienicy przy ul. Krupówki 48 wybudowanej w latach 70. brakowało już wolnej przestrzeni biurowej. Lokalizacja w strefie ograniczonego ruchu i brak parkingu były też istotnym utrudnieniem dla naszych klientów i partnerów biznesowych. Biorąc pod uwagę te czynniki, po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zgód korporacyjnych, w 2018 roku rozpoczęliśmy budowę nowego biura, które zabezpiecza przestrzeń do dalszego rozwoju firmy.”

Do dyspozycji pracowników i klientów oddano przestronną, reprezentacyjną recepcję, sale konferencyjne z możliwością dowolnej aranżacji oraz otwarte, nowoczesne przestrzenie biurowe.

Budynek o powierzchni prawie 1600 m kwadratowych ma dwuspadowy, symetryczny dach o kącie nachylenia 45 stopni. W elewacjach zastosowano naturalne, szlachetne materiały – kamień, szkło i drewno. Ściany szczytowe, dla podniesienia komfortu użytkowników, są w dużej części przeszklone. Zarówno forma jak i materiały wykończeniowe oraz projektowana zieleń wpisują budynek w podhalański krajobraz, tworząc spójną kompozycję. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest biuro Grawitacja Architektura z Zakopanego.

W nowej siedzibie PKL mieścić się będzie także centrum telefonicznej obsługi klientów. W związku ze zmianą lokalizacji Biuro Obsługi Klienta przy ul. Krupówki 48 jest otwarte do końca października 2019. Bilety do ośrodków PKL można kupić w sklepie internetowym na stronie www.pkl.pl oraz w Biurach Obsługi Klienta pod stacją dolną kolei PKL Gubałówka i w Kuźnicach przy stacji dolnej kolei PKL Kasprowy Wierch.