Nowa strona internetowa sieci Qubus Hotel

Na początku października oficjalnie wystartowała nowa odsłona www.qubushotel.comStrona zaprojektowana została z wykorzystaniem najnowszej technologii SPA, witryna jest także w pełni responsywna.

Bartosz Jungiewicz, zastępca dyrektora sprzedaży i marketingu sieci Qubus Hotel, powiedział: „Projekt realizowaliśmy z myślą o rosnącym znaczeniu urządzeń mobilnych i zwiększającej się rozdzielczości ekranów. Strona jest w pełni responsywna, ale przede wszystkim zoptymalizowana pod rozdzielczość Full HD.”

Witryna Qubus Hotel ma minimalistyczny wygląd z intuicyjną nawigacją.

Każdy z hoteli sieci ma spersonalizowane zakładki z głównymi informacjami o obiekcie i jego ofercie. Wykonano je przy wykorzystaniu technologii One Page. Oznacza to, że kolejne informacje pojawiają się w miarę przewijania witryny. Mniej podstron oznacza łatwiejsze i efektywniejsze korzystanie ze strony, w szczególności na urządzeniach mobilnych. Treści, linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne, a także obrazy zoptymalizowane zostały pod kątem SEO. Nowa strona charakteryzuje się także kolorystyką dostosowaną do Systemu Identyfikacji Wizualnej obowiązującej w sieci Qubus Hotel.

Główną rolę na nowej stronie grają duże zdjęcia o wysokiej rozdzielczości.

Bartosz Jungiewicz dodał: „Żeby proces wczytywania zdjęć był płynny, wykorzystaliśmy nowoczesną technologię SPA dostarczoną przez firmę MediaAmbassador. Dzięki temu strona zachowuje się jak aplikacja na smartfonie, zdjęcia są ładowane w tle, niezauważalnie dla użytkownika.”

Rola video marketingu stale rośne, badania mówią, że w 2021 roku filmy będą odpowiadać za 81 proc. konsumenckiego ruchu w Internecie . Format ten nie tylko stał się bardziej popularny od zdjęć i treści, jest też od nich efektywniejszy. Jak pokazują badania widzowie zapamiętują 95 proc. przekazu, gdy oglądają go w filmie. W porównaniu z 10 proc. gdy przeczytają go tekście. Sieć Qubus Hotel zdaje sobie z tego sprawę i na nowej witrynie zadbała także o umieszczenie formatów Video.

Wygodne rezerwowanie – koncentracja na sprzedaży i rezerwacji noclegów

Ze względu na specyfikę branży hotelarskiej witryna WWW sieci jest w głównej mierze sprzedażowa, dlatego strona startowa skoncentrowana jest na nowoczesnym panelu rezerwacyjnym.

Jungiewicz podkreślił: „Strona jest zintegrowana z systemem rezerwacji Upper Booking Engine od Profit Room oraz naszym autorskim systemem sprzedaży korporacyjnej. Czekamy teraz na feedback użytkowników, na pewno będziemy jeszcze pracować nad optymalizacją poszczególnych elementów, ale już teraz widzimy, że nowy design bardzo przypadł do gustu naszym gościom.”